נתניהו נואם בפתיחת כנס החורף, ערוץ הכנסת

פרקליטות מיסוי וכלכלה לשי ניצן: להעמיד לדין את נתניהו

פרקליט המדינה קיבל מאנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה את חוות הדעת בנוגע לתיקי 1000 ו-2000, ולפחות בפרשה אחת ישנה המלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה

פרסום ראשון: אמש (ראשון) נחשף כי חלה התקדמות בהליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. פרקליטות מיסוי וכלכלה, בראשות ליאת בן ארי, סיימה את הכנת חוות דעתה בתיק 1000 - תיק המתנות, ובתיק 2000 - שיחות נתניהו-מוזס, והעבירה אותן לפרקליט המדינה שי ניצן.

בן ארי המליצה לניצן להעמיד לדין את נתניהו בתיק 1000. בעבר התבטאה בן ארי בפורומים סגורים וציינה כי גם בתיק 2000 יועמד נתניהו לדין בגין שוחד, אך טרם התברר מה הייתה ההמלצה שהועברה לניצן. כעת, פרקליט המדינה יעביר את החלטתו ליועץ המשפטי לממשלה - לקראת החלטה סופית האם להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו, ובאילו סעיפים.

בקרוב תפרסם המשטרה את המלצותיה בעניין תיק 4000, וגם בו היא צפויה להמליץ להעמיד לדין את נתניהו באשמת שוחד. מנדלבליט יקבל החלטה על שלושת התיקים ביחד

 בנימין ושרה נתניהו
 

בנימין ושרה נתניהו (רויטרס )

 
 
 
 

בחודש אוקטובר האחרון, הגיעו חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, כדי לערוך את חקירתו ה-12. החקירה נמשכה כארבע שעות וחצי. נתניהו נחקר בתיק 2000, המסתמך בין היתר על הקלטות של נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, לפיהן השניים מקיימים כביכול מגעים לעסקת שוחד. כזכור, מדובר היה בחקירת השלמה, שכן המשטרה כבר העבירה את המלצותיה לפרקליטות לפיהן יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה עוד לפני כן.

כאמור, תיק 2000 עוסק בתיאום מהלכים לכאורה שבוצע בין נתניהו למוזס בנוגע לסיקור העיתון את מהלכי נתניהו באופן חיובי, והגבלות על העיתון המתחרה "ישראל היום", שבעליו נחשב למקורבו. תיק 1000, שגם במסגרתו המליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד נתניהו בגין שוחד, עוסק במתנות שקיבל נתניהו בשווי של מאות אלפי שקלים מהמיליארדרים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.