אהבה חוצת יבשות: המיליונר הישראלי שנישא לבת השבט האפריקני

שי קורץ, איש עסקים ישראלי, התאהב באסתר, בת אצולה של שבט המסאי בטנזניה. היום השניים מצפים לילד וביחד מובילים מיזמים חברתיים לשיפור החיים ברחבי היבשת הנחשלת

לאהבה אין גבולות: שי קורץ, איש עסקים ישראלי ודוגמן עבר מצליח נשוי לבחירת ליבו אסתר, בת אצולה בקרב השבט האפריקני מסאי, אחד השבטים הקדומים ביותר שקיימים היום. אסתר היא הנכדה של הלייבון אולהמפי משוקו, אחד המנהיגים הרוחניים החשובים של השבט בטנזניה.

קורץ הגיע לישראל מקנדה לזמן קצר ונשאר בארץ כתוצאה מנסיבות טרגיות: "ב-1989 באתי למכבייה מתוך כוונה לחזור אחריה לקנדה, אבל באסון קו 405 החברה הראשונה בחיים שלי נרצחה. היא הייתה שם על האוטובוס וזה שינה לי את כל החיים", הוא מספר. אסון קו 405 שהתרחש ביולי 1989 היה פיגוע שבו נהרגו 16 בני אדם, בהם חברתו של קורץ, פארן רייקס, בת ה-17 מקנדה. בעקבות זאת הוא החליט לבטל את כרטיס הטיסה הביתה ונשאר בישראל, הוא שירת בצבא ולאחר מכן החל בקריירת דוגמנות בינלאומית מצליחה.

 שי קורץ עם בני משפחתו החדשים משבט המסאי
 

שי קורץ עם בני משפחתו החדשים משבט המסאי ( חדשות עשר)

 

בשלב מסוים קורץ זנח את קריירת הדוגמנות לטובת לימודי משפט והעולם העסקי. הוא הקים עסק ליזמות חברתית שמעביר תרומות של תרופות מערביות בעלות של מיליוני דולרים לאזרחי אפריקה. במסגרת עסקיו ביבשת פגש במקרה את אסתר בנמל תעופה באוגנדה. "הדבר הכי מצחיק כשאנחנו נמצאים לא משנה איפה, בקניה, בזנזיבר או בטנזניה יש תמיד אנשי מסאי בכל מקום שמתלבשים באותה צורה וברגע שאסתר רואה אותם, היא עושה להם סימן והם ניגשים אליה ומה שהיא רוצה שהם יעשו, הם עושים בשבילה".

 שבט המסאי בטנזניה
 

שבט המסאי בטנזניה ( חדשות עשר)

 


לפני שנה השניים נישאו בטקס מסורתי של השבט, בהסכמתו של הסבא. בשבט, תולים תקוות גדולות באיש העסקים הישראלי שהצטרף לאחרונה כאחד מבניו. הם מינו אותו להיות אחראי על הפרות שבהן הם תלויים למחייתם. הם מאמינים שהידע המערבי של קורץ והכישורים שלו יסייעו לשמור על הפרות ועל בריאותן. בהתאם לציפיות, ביחד עם אשתו, מוביל איש העסקים מיזם שאפתני שנועד לשפר את איכות חייהם של אנשי השבט, שאת מי השתייה המזוהמים שלהם הם נאלצים להוציא מעומק האדמה.

מיזוג התרבויות המפתיע עתיד להביא בקרוב דור המשך ובימים אלה מצפים שי ואסתר לילד, שצפוי יהיה לגדול על הקו שבין ישראל לטנזניה.