"נתניהו מפחד. השקט לא יימשך, הדרום יתדרדר למלחמה"

בצל השקט המתוח בדרום, נמשכות ההתקפות על נתניהו והממשלה. ח"כ בר-לב: "נתניהו פחדן בשלום ובמלחמה"; יעלון: "מה שקורה בפוליטיקה הישראלית הוא איום קיומי על המדינה"

ההסלמה בדרום והמתיחות בקואליציה: במקביל לניסיונות להגיע להסכם הפסקת אש בין ישראל לחמאס ברצועה, נמשכות המתקפות על הממשלה מצד גורמי האופוזיציה. באירוע "שבתרבות" בראשון לציון כינה ח"כ עמר בר-לב את נתניהו "פחדן", וטען כי השקט בדרום מטעה.

"השקט בדרום לא ימשך, אלא יתדרדר לכיוון מלחמה כי נתניהו מפחד לעשות מהלכים הומניטריים משמעותיים ברצועה", אמר בר-לב, "נתניהו פחדן בשלום ופחדן במלחמה. אני בקיא בכל נושאי המודיעין והערכות המצב הרלוונטיות עליהן דיבר נתניהו, אך לצערי הוא משתמש בזה כתירוץ להססנות שהפגין בסיבוב האחרון מול הדרום״.

גם שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון התייחס למשבר האחרון בקואליציה בצל ההסלמה בדרום ואמר, כי "מה שקורה בפוליטיקה הישראלית הוא איום קיומי על המדינה". באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית אשכול התייחס יעלון גם לאיומי אבו מאזן להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל, וכינה אותם "איומי סרק". "ישראל מבצעת את רוב הפעילות נגד אויבי הרש"פ, בהם חמאס והג'יהאד האסלאמי", אמר.

 ח"כ עומר בר לב באירוע "שבתרבות" בראשון לציון
 

"נתניהו מפחד". בר-לב באירוע שבתרבות בראשל"צ (חדשות עשר )

 

יעלון תקף גם את מחליפו בתפקיד, שר הביטחון היוצא אביגדור ליברמן, על רקע התפטרותו. "שר ביטחון מתפטר, כי הוא חשב ככה והצבא חשב אחרת. מה זה הצבא חשב אחרת? אתה אחראי", אמר, "אני כשר ביטחון הייתי מביא פעולה לקבינט או מדיניות בעזה לקבינט, מי ישאל אותי? יתקיים דיון אצלי. אני מביא את זה. פה פתאום, בגלל פוליטיקה, מגלה שר הביטחון שהסיסמאות שהבטיח לחסל את החמאס אין להן כיסוי. אז עכשיו הוא מסתתר מאחורי הרמטכל. זה יוצר כאוס".

במקביל תקפה יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, את הממשלה על רקע חוק הנאמנות בתרבות. " החוק הזה הוא סכנה", אמרה זנדברג, "זה ממש שתיקת הכבשים של עולם התרבות שמתרגל לזה שאסור לומר דברים שנויים במחלוקת".

אתמול תקף ליברמן את מדיניות הממשלה מול חמאס, אותה כינה "כניעה לטרור". "גם הפסקת אש בתנאי חמאס אחרי שספגנו קרוב ל-500 רקטות וגם העברת מזומן של 15 מיליון דולר שכולם הולכים לטרור, לא שום סיוע הומניטרי וגם תוספת דלק במימון קטארי, כל זה ביחד זה דבר פשוט בלתי סביר, לא מתקבל על הדעת", אמר ליברמן.