מזל הדדי, עובדת חברתו של לב לבייב שנפלה אל מותה , פייסבוק

תעלומת מזי הדדי: האם העובדת של לבייב קפצה אל מותה או נרצחה?

40 דקות חלפו מיציאת הדדי לכיוון ביתה ועד מותה ובעלה תוהה: "מי החזיר אותה מהרכבת לעבודה?" • תמונת החלון הקטן ממנו קפצה מעלה שאלות נוספות • משפ' לבייב הגיעה לנחם

החיוך על פניה של מזי הדדי לא ירד מפניה עד חקירתה במשטרה. מנהלת החשבונות בחברה של לב לבייב, שנחקרה בפרשת היהלומים בה מעורבת החברה, אישה צעירה ומלאת חיים, נפלה השבוע אל מותה. סימני השאלה סביב מותה רק הולכים ומצטברים – האם קפצה או נרצחה? משפחתה טוענת כי אין סיכוי שמזי נטלה את חייה ותוהים כיצד נפלה מהחלון הקטן והגבוה בחדר השירותים. במקביל, משפחת לבייב הגיעה לנחם את המשפחה.
 

ביום ראשון ה-11 בנובמבר עלתה מזי כמדי יום על הרכבת בראשון לציון בדרכה לבורסת היהלומים שברמת גן ובדרך קיבלה בדרך זימון מחוקרי להב 433 החוקרים את פרשת ההיהלומים של קבוצת לבייב. על אף שהייתה נחקרת שולית, החוקרים הטילו עליה מורא. מאז חקירתה היא לא חזרה לעצמה ונכנסה לחרדה. "החוקר התקשר אלי וצרח בטלפון אשמה והולכת לכלא ושנביא לה עורך דין" שיחזר קובי, בעלה של מזי הדדי, את רגעי חקירתה. "אמרתי לו שיעזוב אותה, שהיא אישה חלשה. היא יצאה אלי לבנה מהחקירה ואמרה לי 'קובי, מה עשו לי?'. באוטו היא פשוט התמוטטה על הברכיים שלי ולא הצליחה לזוז. לא חשבנו שהיא הסתירה משהו, היא הייתה מספרת לי, אין מצב".
 

תשעה ימים חלפו מאז חקירתה. ביום שלישי השבוע מזי נסעה כמדי יום לבורסה ברמת גן וקבעה עם בעלה שיאסוף אותה בתום יום העבודה ב-16:00 מתחנת הרכבת שבראשון לציון. כמה דקות אחרי 15:00, יצאה מזי מהקומה התשיעית בבניין נועם בדרכה אל תחנת הרכבת של הבורסה. היא עצרה אצל חבר של קובי בעלה לאסוף שם עבורו חבילה ומשם פסעה אל תוך תחנת הרכבת. מה קרה מהרגע שמזי יצאה מהבורסה לכוון הבית שלה ועד הרגע שנפלה אל מותה - אלו ארבעים דקות מסתוריות מלאות סימני שאלה.

 
 
 
 


 

מזל הדדי, עובדת חברתו של לב לבייב שנפלה אל מותה

מזל הדדי, עובדת חברתו של לב לבייב שנפלה אל מותה ( פייסבוק)

 

"היא ירדה בשעה 15:23 לחבר שלי להביא לו משהו של העבודה שלי", סיפר קובי על יום מותה של אשתו. "שאלתי אותו אם ראה עליה משהו והוא השיב לי 'אני חוקר 30 שנה – אחוז אחד של אובדן לא היה עליה, להיפך, היא הייתה משוחררת, לקחה את המעטפה והלכה לכיוון הרכבת'. בשעה 16:00 כבר הייתי ברכבת בראשון לציון. בשעה 16:12 היא הייתה אמורה להגיע, והיא לא עונה. חשבתי שזה לא אופייני, חשבתי שהיא בטח נרדמה והגיעה ליבנה. בשעה 16:20 הגיעה עוד רכבת אז חזרתי הביתה חשבתי שאולי פספסתי אותה".


מי צלצל למזי?

חבר משפחתה של מזי סיפר על חברה שהייתה איתה בתחנת הרכבת וראתה אותה מקבלת שיחת טלפון. מזי החווירה ורצה לבורסה בחזרה. המצלמות מראות שמזי אכן עזבה את תחנת הרכבת ורצה חזרה לבורסה. חוקרי מרחב דן שחוקרים את התעלומה מנסים לפענח את התצלומים מתחנת הרכבת וגם את נתוני הטלפון הנייד שלא התנפץ בנפילה.
 

"מי יגיד מה קרה ב-40 הדקות האחרונות שלה?", קובי המשיך לשאול. "מי החזיר אותה מהרכבת לעבודה? היא עברה את הכניסה לרכבת וכבר הייתה על הרציף, מה החזיר אותה? היא קבעה עם אמא שלי, קבעה עם חברה ואפילו קבעה תור לרופא ליום ראשון. בן אדם שמתכנן דבר כזה קובע תוכניות?".
 

במשפחה מעלים אין ספור תסריטים, כולל כזה שמישהו שלח לה תמונה של ילדיה או של בעלה כסוג של אזהרה. כשחזרה למשרדה בבית נועם רואים אות מזי במצלמות האבטחה יוצאת ובאה מחדר השירותים בקומה העשירית. למה עלתה לקומה העשירית לחדר השירותים? הרי גם בקומה שבה היא עובדת חדר שירותים בקומה התשיעית.

 

 חדר השירותים ממנו נפלה מזי הדדי אל מותה

חדר השירותים ממנו נפלה מזי הדדי אל מותה (חדשות עשר )

 

"החוקר אמר לנו שרואים במצלמות שמזי נכנסה ויצאה ורואים עוד בחורה שנכנסת ויצאת מהשירותים", סיפר מאיר הדדי, גיסה של מזי. "מי הביא אותה לקומה עשר? ולעלות לכיור ומהכיור לחלון ולקפוץ ממנו עם התיק והטלפון? זה לא מזי. אין סיכוי שהיא תעלה על אדן החלון".

תמונת השירותים מעלה הרבה סימני שאלה גם כן. כיצד בחורה קטנה ושברירית שמבוהלת ממחט של בדיקת דם מטפסת על האסלה והכיור, פותחת חלון קטנטן שמה את התרמיל עם הטלפון על הגב וקופצת ראש או מפילה את עצמה עשר קומות?
 

משפחת הטייקון חוזרת
 

על רקע השאלות שהתחילו לעלות והשאלות סביב מקום המצאותם של אנשי לבייב, היו מי שדאגו להעביר למשפחה את המסר. למשפחת הדדי נאמר כי רעייתו של לבייב הגיעה במיוחד מלונדון והייתה בלילה בהלוויה. היום הגיעו זבולון לבייב ורעייתו לבית האבלים וכמותם עוד תשעה בכירים בחברה. לב לבייב עצמו טרם שב לארץ והוא עוד נושא ונותן על תנאי חזרתו, אולם הוא צלצל לקובי מרוסיה לנחם אותו, הביע זעזוע ואמר שיהיה לצידו.