מידע שפרסם חמאס על ההיתקלות בעומק עזה, חדשות עשר

ההיתקלות בעומק עזה: חמאס חשף "פרטים אישיים ותמונות הלוחמים"

לפי הצנזורה הצבאית, חמאס מנסה לפענח את הפעולה בעומק עזה שבה נהרג סא"ל מ'. בהודעה חריגה, התבקשו כלי התקשורת והאזרחים לנהוג באחריות ולהימנע מפרסום "כל פריט מידע"

ההיתקלות בעומק הרצועה: הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, חשפה היום (שלישי) תמונות, לטענתה, של אנשי היחידה הישראלית שפעלה בהיתקלות בעומק הרצועה באזור חאן יונס לפני כשבועיים. בהודעת הארגון נכתב, "בעזרת האל יתברך, הצליחו כוחות עז א-דין אל-קסאם להגיע לרמה של חשיפת הפעולה המיוחדת והמסוכנת שניסה הכוח הציוני המיוחד לבצע אך נחשף, ביום ראשון, 11 בנובמבר, מזרחית לחאן יונס". 

עוד נמסר כי "לוחמינו הצליחו להכשיל אותה ולהרוג ולפצוע מספר מחברי הכוח הזה". לדברי הארגון, הוא "חושף בפני בני עמנו תמונות אישיות של חלק מחברי כוח האויב, ואת תמונות כלי הרכב בהם השתמשו. אנחנו מבטיחים לבני עמנו שנחשוף את החלק הנותר מפרטי הפעולה הכושלת הזו".

 מידע שפרסם חמאס על ההיתקלות בעומק עזה
 
 

הצנזורית הצבאית הראשית, תת-אלוף אריאלה בן אברהם, פנתה בהודעה חריגה לכלי התקשורת ולאזרחים בעקבות הפרסום, באמצעות דובר צה"ל, והזהירה מפני פרסום מידע או פרטים בנוגע להיתקלות בעומק הרצועה, בה נהרג סא"ל מ', ששמו ופרטיו נאסרו לפרסום מטעמי ביטחון. 

"חמאס עוסק בימים אלה בניסיון לפענח ולהבין את האירוע שהתרחש בעומק עזה, וכל פריט מידע, גם אם ייחשב בעיני מפרסמיו כבלתי מזיק עלול לסכן חיי אדם ולהביא לפגיעה בביטחון המדינה", נמסר. "מבלי להתייחס לאמינות הפרטים שמפרסם חמאס, נבקשכם להימנע ככל שניתן מלהרחיב פרסום של תמונות, פרטים אישיים מזהים או פרטים אישיים נוספים שהגיעו לידיעתכם באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות, בקבוצות וואטסאפ וכל פלטפורמה תקשורתית אחרת. יש לנהוג באחריות".

סינוואר: "אני מייעץ לישראל לא לחזור ולנסות אותנו"

בשבוע שעבר הציג מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר נשק צה"לי שנתפס לדבריו על ידי לוחמי חמאס במהלך ההיתקלות עם לוחמי היחידה המיוחדת בעומק הרצועה. יתרה מכך, הוא אמר כי הארגון מחזיק בתמונות המתעדות את המבצע, כולל פינויו של סא"ל מ', שנהרג במהלך התקרית.

בדברים שנשא בטקס האשכבה של לוחמי הזרוע הצבאית של חמאס שנהרגו בהיתקלות, אמר סינוואר: "אני מייעץ לישראל לא לחזור ולנסות אותנו. הפעם לא היו לכם הרבה הרוגים והצלחתם לחלץ את הכוחות המיוחדים שלכם. אני מייעץ לכם לא לנסות פעם נוספת, כי בפעם הבאה תצטרכו לשחרר אלפי אסירים".

"הידיים שלנו על ההדק ועינינו פקוחות", הוסיף סינוואר. "שמע נתניהו, ושמע מי שיקבל את תיק הביטחון - מי שינסה את עזה ימצא מוות ורעל. הטילים שלנו מדויקים יותר, בעלי טווח רחוק יותר ונושאים יותר חומר נפץ מבעבר".

  מידע שפרסם חמאס על ההיתקלות בעומק עזה
 

מידע שפרסם חמאס על ההיתקלות בעומק עזה (חדשות עשר)

 

בסוף השבוע שעבר שוחרר הקצין שנפצע קשה מאוד בהיתקלות מבית החולים סורוקה לאחר שיפור במצבו. הקצין, שהשתתף בפעילות המבצעית שבמהלכה נהרג סא"ל מ', פונה לחדר הטראומה בבית החולים כשהוא סובל מפציעה קשה, ולאחר הטיפול שעבר בימים האחרונים הוא שוחרר, כאמור, וימשיך בשיקום.

הפעולה של היחידה המיוחדת, שיצאה לדרך באישור שר הביטחון וראש הממשלה ולאחר הכנה שארכה שבועות רבים, הייתה אמורה להתבצע תחת חשאיות מוחלטת, אולם השתבשה באופן חריג. לפי תיאורי הפלסטינים, הכוח הגיע מסוערב, בלבוש אזרחי, עורר את חשדם של אנשי חמאס שהיו במקום ואלו החלו במרדף אחריו.

הם הצליח לעצור את הרכב סמוך לעבסאן ולתחקר את הנוסעים. אז נפתחה לעברם אש מעבר למושבים האחרונים שפגעה בכמה מאנשי החמאס, והלוחמים החלו להימלט לכיוון הגבול כשאנשי חמאס דולקים אחריהם ויורים לעברם. מספר כלי טיס של חיל האוויר החלו לתקוף את אנשי חמאס. סמוך לגבול התנגש הרכב של הלוחמים בקיר בטון ומשם כבר חילץ אותם מסוק שנחת בצד הפלסטיני, למרות האש הכבדה.

מסוקים, מטוסים וכלי טיס אחרים המשיכו לפגוע באנשי חמאס ולהשמיד את הציוד והרכב שנותרו מאחור. שבעה פלסטינים נהרגו ו-15 נפצעו, בהם בכיר חמאס, נור אלדין מחמד סלאמה ברכה, שהיה בחבורה הראשונה שהתקילה את לוחמי צה"ל.

טייסי המסוק שנחתו תחת אש בשטח הפלסטיני, פינו את ההרוג והפצוע, שיצא מכלל סכנה, אל בית החולים סורוקה. כשעלה האור מצאו אנשי חמאס את שרידי הציוד והבין את גודל ההישג - שיבוש מבצע מיוחד של צה"ל.