נסללה הדרך לסיום השביתה: צו מניעה נגד מרצים במכללת רופין

בית הדין האזורי לעבודה קיבל את בקשת המכללה והפסיק את שביתת המרצים, שישובו ללמד מחר לאחר כחודש. הנהלות שאר המכללות צפויות לצאת בדרישה דומה בעקבות הפסיקה

בית הדין האזורי לעבודה קיבל היום (שני) את בקשת המכללה האקדמית רופין, והוציא צו מניעה נגד שביתת המרצים שמתקיימת בה מזה כחודש. סימסטר א' במכללה צפוי לצאת לדרכו מחר. השביתה בשבע המכללות הציבוריות האחרות עדיין בתוקף, אך הן צפויות כעת לפנות אל בית הדין בדרישה דומה ולהביא להפסקתה בהקדם.

הרחק מעין הסערה הציבורית, השביתה במכללות הציבוריות נכנסה אתמול לשבוע החמישי שלה. 30 אלף סטודנטים יושבים בבית מתחילת הסמסטר, והסוף לעיצומי המרצים לא נראה באופק, בטח כאשר השרים בנט וכחלון עסוקים במשבר הקואליציוני.

 כיתה ריקה במכללה - אילוסטרציה
 

כיתה ריקה במכללה - אילוסטרציה (חדשות עשר)

 
 
 
 

בשמונה מכללות ציבוריות המרצים עדיין לא הגיעו לעבודה, בטענה כי הם רוצים לשפר את התנאים שלהם, בדומה לתנאי המרצים באוניברסיטאות. אולם, הנהלות המכללות טוענות כי ההסכם עם הסגל הבכיר נחתם רק לפני שנה, וכי המרצים מפירים אותו. המפסידים העיקריים מההתכתשות הזו הם כמובן הסטודנטים, שהסמסטר שלהם נמצא בסכנת ביטול.

אולם, לא נראה שהחשש הזה טורד את מנוחת המרצים במכללת עזריאלי. ממייל שהגיע לידי חדשות עשר עולה כי הסגל הבכיר במוסד מתכנן היום יום כיף – תוך כדי השביתה.