זירת האירוע שבו נורתה למוות אישה בביתה בנתניה, תיעוד מבצעי מד"א, מתוך עמוד הפייסבוק

המחטף של כחלון - העברת מיליארדים במקום לטפל ברצח הנשים • דעה

20 נשים נרצחו השנה על ידי בני משפחותיהן. במציאות הישראלית הכאוטית, הנושא המדמם נזנח, ואיתו ההבטחה לתוכנית לאומית למאבק בבעיה. רגע לפני בחירות - הגיע הזמן לפעול

לפני חמישה שבועות נרצחו בשבוע אחד שתי נשים בידי בעליהן, והשלימו בכך מניין מצמרר של 20 רציחות עוד בטרם הסתיימה 2018.

לרגע קט קמה מהומה, ארגוני הנשים זעקו חברות הכנסת איימו, עיתונאים דווחו. אבל הנושא המדמם נזנח. אז נכון, המציאות הישראלית מספקת אינסוף דרמות וטרגדיות, אבל בתוך המציאות הכאוטית הזו, הרשו לי להזכיר הבטחה שניתנה  רק לפני חודש שחברות הכנסת מהאופוזיציה איימו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת מחדלי הממשלה בנושא. "חכו", ביקש אז יו"ר הקואליציה, "חכו שבועיים ונגיש תוכנית לאומית למחלמה באלימות כלפי נשים".

 

 

 

 

אז מר אמסלם, חכינו חודש, תוכנית – אין כמובן. אבל תן לי לחסוך לך את הטרחה, התוכנית כבר קיימת ואושרה על ידי הממשלה שאתה חבר בה כבר ביוני 2017, כל מה שצריך זה פשוט לממן אותה. ולך, אדוני שר האוצר "החברתי" כחלון, 250 מיליון שקל עולה התכנית הזאת שאותה סירבת לממן, הרבה פחות מהמתה הנדיבה שהענקת לשוטרים - שאיך לומר בעדינות? לא ממש הצטיינו עד כה בשמירה על חייהן של הנשים המאוימות.

אז רגע לפני הרצח הבא - יודעים מה, עזבו רצח, זה כנראה לא ממש מפריע לכם - רגע לפני שתבקשו מאיתנו שוב את קולנו בקלפי, הגיע הזמן שתתחילו לעשות משהו.