לפיד: "מי שבעת הזו מתעסק בכיסא – לא יכול להיות שר הביטחון"

יו"ר יש עתיד התייחס בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום" גם לדברי השר הנגבי שאמר כי ישנו הבדל בין עוטף עזה לת"א. "אזרחים ישראלים, לא משנה היכן הם גרים, זכאים להגנה"

בדרך לבחירות? יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, רמז הערב (חמישי) כי שר החינוך נפתלי בנט אינו יכול לקבל את תפקיד שר הביטחון, דבריו נאמרו בריאיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום".

"מי שבעת הזו מתעסק בכיסא שלו לא יכול להיות שר הביטחון", אמר ח"כ לפיד והוסיף: "כל המערכת הפוליטית מתעסקת בעצמה. צריך לעשות סדר ולהתחיל בזה שהמערכת הפוליטית הזו תלך הביתה. לזכותו של ליברמן אומר שהוא התפטר בגלל דבר מהותי".

ח"כ לפיד התייחס גם לדברי השר צחי נגבי שאמר מוקדם יותר היום כי "ירי הרקטות מינורי, יש הבדל בין עוטף עזה לת"א" וטען כי הדברים "מגונים". "יש הבדל במחויבות של ממשלת ישראל לשלומם של ילדים בשדרות פחות משלומם של ילדים בתל אביב?", תהה בזעם וקבע: "אזרחים ישראלים, לא משנה היכן הם גרים, זכאים להגנה".

 
 
 
נתניהו, בנט, דרעי וכחלון
 

נתניהו, בנט, דרעי וכחלון (רויטרס, חיים צח, לע"מ )

 

כמו כן, הציג ח"כ לפיד את עמדתו בנוגע להתנהלות מול רצועת עזה. "כל הדיבורים על הסדרה בלי להחזיר הרתעה הם ריקים לגמרי. צריך להחזיר את ההרתעה בכוח. ארגז הכלים של צה"ל הוא גדול ממה שנוצל, יש להגביר תקיפות, לשקול מחדש את נוהל 'הקש בגג' וכן – גם לחזור לסיכולים ממוקדים", אמר. "הבית של יחיא סינוואר עומד על תילו. זה מצב בלתי נסבל. חמאס ניהל את האירוע".

"לא היה דבר כזה שראש ממשלה אומר 'יורים על האזרחים שלי ואני לא יודע מה לעשות'", הוסיף יו"ר יש עתיד בהתייחסו להצהרת נתניהו בפריז בתחילת השבוע. "אם היו יורים 480 רקטות על ירושלים או תל אביב, הוא היה חושב שיש פתרון".

לסיום, ח"כ לפיד התייחס לתחושה כי הבחירות יוקדמו ואמר: "הדיון הוא לא ימין ושמאל. אנחנו מסתכלים על הממשלה הזו ואומרים: 'מה שלא עשיתם עשר שנים, כבר לא תעשו'. אם לא פתרת פערים חברתיים כבר לא תפתור, אם לא פתרת את עניין עזה, כבר לא תפתור". בנוגע לחיבור אפשרי למפלגות אחרות, טען לפיד: "האגו לא קשור. אני עומד בראש מפלגה גדולה, המועמד היחיד שיכול לנצח בבחירות את הליכוד. בסוף השאלה היא על מה מצביעים. לא מצביעים על חיבורים ועל משחקים. מצביעים על דרך" וסיכם: "לא אשב בשום ממשלה שבה לראש הממשלה יש כתב אישום".