"תואנה מטופשת של השבתה": מנהל בעוטף אסר על התלמידים למחות

בהקלטה שהגיעה לידי חדשות עשר, מנהל תיכון באחד מיישובי עוטף עזה סירב לאפשר לתלמידיו לשבות במחאה נגד הסכם הפסקת האש עם חמאס. תגובתו: "ההתנסחות הייתה הומוריסטית"

לעשרות תלמידים ותלמידות בדרום הארץ נמאס מהמציאות שנעה בין ירי רקטות להפסקת אש, ובימים האחרונים הם נוקטים יוזמה פוליטית ומובילים מחאות נגד מדיניות הממשלה. עם זאת, לא כל התלמידים קיבלו יד חופשית למחות נגד מה שהם מכנים כניעה מול חמאס, מצד הממשלה והעומד בראשה, בנימין נתניהו.

מנהל תיכון באחד מיישובי העוטף סירב לאפשר לתלמידיו לקיים הפגנה. בהקלטה שהגיעה לידי חדשות עשר נשמע המנהל אומר: "למי שלא הבין, עושה את עצמו לא מבין או סתם טיפש, תלמיד שלא יגיע היום לבית הספר באיזו תואנה מטופשת של השבתה – אני אשבית לו את הראש והוא יוכל לחזור ללימודים רק עם ההורים שלו". עוד הוסיף המנהל כי "אתם גם ככה בחיסרון מאוד גדול בלימודים, את ההצגות שלכם ואת כל ההשבתות תעשו אחרי הלימודים. אני לא צוחק, תלמיד שימשוך אותי על הקצה בעניין הזה – חבל לו על הזמן".

 
 
 

לאחר פניית חדשות עשר, המנהל הסביר את הדברים: "אני מכבד מאוד את מחאת התלמידים, אבל מאחר שבוטלו הלימודים בימים האחרונים מצאתי שאין מקום לאפשר הפסד ימי לימודים נוספים. ההתנסחות הייתה הומוריסטית כחלק משיח חברתי ולא פורמלי שאני מנהל עם תלמידיי".

 ההפגנה של תלמידי ׳נופי הבשור׳ במועצה אזורית אשכול
 

ההפגנה של תלמידי ׳נופי הבשור׳ במועצה אזורית אשכול (איל בריברם)

 

אתמול נענתה ישראל בחיוב להצעה המצרית להפסקת אש שהביאה לסיומו של סבב לחימה נוסף שכלל ירי חסר תקדים של מאות רקטות ופצצות מרגמה על ישראל. זמן קצר לאחר נצירת הדק הדדית של שני הצדדים, חסמו תושבים את הכניסה לעיר שדרות במחאה על הפסקת האש. תלמידי בית הספר שער הנגב אף הכריזו אתמול על השבתת הלימודים. במסגרת מחאתם, הנערים צפויים להפגין מחר גם מול קריית הממשלה בצומת עזריאלי בתל אביב

דן נבו, ממובילי מחאת הנוער בעוטף עזה, אמר על רקע ההסכמות בין הצדדים: "לא לזה כיוונו. כיוונו לפיתרון כלשהו - לא להתפטרות, רצינו פעולה שתבטיח לנו עתיד טוב יותר. אנחנו רוצים שהממשלה תגיד לנו שיש לה איזושהי מדיניות שעל פיה נפעל - גם אם זה יהיה איזשהו תהליך ארוך של התמודדות עם עזה שתהיה בו איזושהי הבטחה". 

בתוך כך, עשרות תושבי עוטף עזה הפגינו הערב בצומת הכניסה לשדרות, הבעירו צמיגים וחסמו את כביש 34. מוקדם יותר היום, עשרות מתושבי עוטף עזה הפגינו במעבר כרם שלום, בגבול הדרומי עם הרצועה. זאת, לדבריהם, במחאה על אוזלת ידה של הממשלה בהתנהלות מול המצב הביטחוני בדרום, ולאחר הפסקת האש שהושגה לטענתם חרף העובדה שלא נרשם הישג בתום ההסלמה האחרונה, שבמהלכה נורו כ-460 רקטות לעבר שטח ישראל. בין המשתתפים במחאה היו מאות תלמידי תיכון שאף יזמו את ההפגנה