חמאס: "התפטרות ליברמן - הודאה בתבוסה וניצחון לעזה"

ההודעה של שר הביטחון על עזיבת תפקידו גררה הכרזות ניצחון מצד הארגון העזתי: "ההתפטרות מצביעה על חוסר היכולת להתמודד עם ההתנגדות". הג'יהאד: "ניצחון עמידתנו האיתנה"

  • פורסם ב:
  • 14/11/2018 13:35
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/11/2018 17:35
  • |
  • כתבים:
  • גור כפיר

חמאס הגיב היום (רביעי) על התפטרותו של אביגדור ליברמן מתפקיד שר הביטחון והציג זאת כניצחון של הארגון. "התפטרות ליברמן היא הודאה בתבוסה ובחוסר היכולת להתמודד עם ההתנגדות הפלסטינית", הכריז דובר הארגון, סאמי אבו זוהרי. "זהו ניצחון מדיני לעזה שהצליחה לעמוד איתנה ועוררה רעידת אדמה פוליטית אצל הכובשים".

בהמשך, אמר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה: "ההתנגדות השיגה ניצחון צבאי על הכובש המתועב בפחות משבוע. ניצחון זה הושג באמצעות הכשלתה של פעילות ביטחונית בח'אן יונס. הניצחון הושג תוך תפקוד הירואי של פלגי ההתנגדות שהגיבו על הפשע של הכובש באופן שווה לתוקפנות שלו. השגנו ניצחון פוליטי בהתפטרותו של ליברמן. הודעת ההתפטרות שלו היא הודעה על תבוסתו ועל תבוסת הישות הגוזלת".

גם בג'יהאד האסלאמי הגיבו: "התפטרותו של ליברמן היא בבחינת ניצחון של רצון ההתנגדות ושל עמידתו האיתנה של עמנו בפני הכיבוש".

לאה ושמחה גולדין, הוריו של קצין צה״ל הדר גולדין המוחזק בידי חמאס, אמרו בעקבות ההתפטרות: "שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר דברים ברורים ומהדהדים שחייבים להיחרט בלב של כל אזרח ישראלי שערכי צה״ל והערבות ההדדית חשובים לו. אין הסדרה בלי השבת החיילים והאזרחים. האחריות הזו נמצאת כעת באופן בלעדי על כתפיו של ראש הממשלה נתניהו. אנו מודים לשר ליברמן על העמידה האיתנה והנחושה לצדנו במהלך כהונתו ובמיוחד בתקופה האחרונה".

איסמעיל הנייה
 

איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס (רויטרס )

 

דן נבו, ממובילי מחאת הנוער בעוטף עזה, אמר: "לא לזה כיוונו. כיוונו לפיתרון כלשהו - לא להתפטרות, רצינו פעולה שתבטיח לנו עתיד טוב יותר. אנחנו רוצים שהממשלה תגיד לנו שיש לה איזושהי מדיניות שעל פיה נפעל - גם אם זה יהיה איזשהו תהליך ארוך של התמודדות עם עזה שתהיה בו איזושהי הבטחה". 

ברקע ההתפתחויות, הפגינו במהלך היום עשרות מתושבי עוטף עזה במעבר כרם שלום, בגבול הדרומי עם הרצועה, ובמקביל אליהם הפגינו תלמידי המועצה האזורית אשכול בצומת אשכול - דבר שהוביל לחסימת כביש 232. כמו כן הפגינו תלמידים מאופקים, ממרחבים ומנתיבות. ההפגנות נערכו, לדבריהם, במחאה על אוזלת ידה של הממשלה בהתנהלות מול המצב הביטחוני בדרום, ולאחר הפסקת האש שהושגה לטענתם חרף העובדה שלא נרשם הישג בתום ההסלמה האחרונה, שבמהלכה נורו כ-460 רקטות לעבר שטח ישראל. המפגינים חסמו את המעבר, והניפו שלטים שעליהם נכתב: "לדרום נמאס לשתוק" ו-"דורשים ביטחון מידי ומוחלט". תלמידי בית הספר מניפים דגלי ישראל, וקוראים: "ביבי תתפטר" ו-"עם ישראל חי".

בווידאו: דן נבו, ממובילי מחאת הנוער בעוטף עזה על ההתפטרות

כאמור, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כינס מסיבת עיתונאים, ובה הוא הודיע על התפטרותו וקרא להקדמת הבחירות. זאת, לטענתו, עקב התנגדותו להחלטת הקבינט לנצור את האש בתום סבב ההסלמה האחרון והעברת הכסף הקטארי לחמאס. 

"אני כאן על מנת להודיע על התפטרותי מתפקיד שר הביטחון. השאלה הנשאלת למה דווקא עכשיו. מבחינתי מה שקרה אתמול, הפסקת האש בשילוב עם תהליך ההסדרה - זה כניעה לטרור", אמר ליברמן. "מה שאנו עושים כרגע כמדינה זו פגיעה קשה בביטחון הלאומי לטווח ארוך. זה לא סוד שהיו בחודשים האחרונים חילוקי דעות בין ראש הממשלה לביני, ורק אזכיר את נושא הדלק הקטארי - לא הסכמתי לכך".

הפגנת תושבים נגד הממשלה בכרם שלום
 

הפגנת תושבים נגד הממשלה בכרם שלום (חדשות עשר)