חמאס: "שיגרנו טיל מונחה; אם התוקפנות תימשך, נגדיל טווח הירי"

הארגון העזתי איים יחד עם יתר הפלגים הפלס' כי הוא עלול לתקוף אזורים מרוחקים יותר בשטח ישראל. משרד הבריאות ברצועה: 3 נהרגו בתקיפות ישראל.

חמאס, הג'יהאד האסלאמי וגורמים נוספים בעזה פרסמו הערב (שני) הודעה משותפת בעקבות ההסלמה הנוכחית, ובה הם מודים כי הטיל שפגע באוטובוס בשדרות והוביל לפציעתו קשה של צעיר בן 19 - היה טיל מונחה. עוד הוסיפו כי בכוונתם להרחיב את טווח הירי – אם ישראל תמשיך בלחימה. משרד הבריאות הפלסטיני: "שלושה פלסטינים נהרגו היום מהפצצות צה"ל".
 

הארגונים בעזה, שהתאחדו תחת השם "חדר המבצעים המשותף של הפלגים הפלסטיניים", מסרו הערב כי אם ישראל תמשיך בתוקפנות שלה, "שבאה בתגובה להפצצות של ההתנגדות על עוטף עזה", הירי עשוי להתרחב גם לאזורים נוספים ואף למוצבים צבאיים. "עוטף עזה, שפונה לגמרי ממתנחלים שברחו להתחבא במקלטיהם בשל תקיפות 'ההתנגדות' - יישאר לא ראוי לחיים כל עוד הכיבוש ימשיך בתוקפנות שלו" – הוסיפו הארוגנים בעזה.
 

בצה"ל מסרו הערב כי עד כה בוצעו תקיפות נגד למעלה מ-20 מטרות טרור של חמאס והג'יהאד האסלאמי באמצעות כלי טיס, מסוקי קרב וטנקים. "בצפון רצועת עזה הותקפו עשרה יעדי טרור, בהם מתחמים צבאיים ועמדות תצפית של חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. בדרום רצועת עזה הותקפו עשרה יעד טרור של חמאס וג'יהאד. כמו כן הותקפו חוליות משגרי ירי תלול מסלול והמתקפות נמשכות".

 

 מטח על הדרום

מטח על הדרום (מד"א )

 


 

סיכום האירועים האחרונים:

כ-100 רקטות נורו היום לעבר יישובי עוטף עזה ומקומות נוספים בדרום. 10 ישראלים נפצעו בכמה תקריות שונות, בהם כאמור, הצעיר בן 19 שנפצע קשה כתוצאה מפגיעה ישירה, באוטובוס שהתלקח, סמוך ליישוב במועצה המקומית שער הנגב. הוא פונה לבית החולים סורוקה כשהוא מורדם ומונשם. בחמאס טענו כי מדובר בטיל מונחה ששיגרו. אזעקות נשמעות בכל רחבי הדרום, הלימודים בעוטף עזה בוטלו. בתגובה, מטוסי קרב של צה"ל תקף 20 מטרות לאורך רצועת עזה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת התייעצות ביטחונית בקריה עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ובכירי מערכת הביטחון וצה"ל. משרד הבריאות בעזה הודיע על שני הרוגים ושבעה פצועים כתוצאה מהפגזות צה"ל ברצועה.

צוותי מגן דוד אדום טיפלו בגזרת שדרות בשישה נפגעים שהיו בדרכם למרחבים מוגנים ונפצעו מרסיסי זכוכיות ומדלת ממ"ד שנסגרה על כף ידה של נערה כבת 16. בנוסף צוותים טיפלו בשלושה נפגעי חרדה שפונו לבתי החולים סורוקה וברזילי.

לסיכום: 10 נפגעים טופלו ע"י צוותי מגן דוד אדום. מתוכם פצוע קשה מפגיעה ישירה באוטובוס, שישה קל, ביניהם חיילת ממוצב בנחל עוז, עם פציעות בדרכם למרחב מוגן ושלושה נפגעי חרדה.
 

כוחות משטרה (ארכיון)

כוחות המשטרה בשדרות (דוברות המשטרה )

 

מוקדם יותר היום מסרו ארגוני הטרור הפסלטינים ברצועת עזה: "בתגובה על הפשע של אתמול, חדר המבצעים של פלגי ההתנגדות מודיע על תחילת הפצצת מוצבים והתנחלויות של האויב בעשרות טילים".
 

בתוך כך, אלפים הגיעו היום ללוות בדרכו האחרונה את סא"ל מ' שנהרג אמש בהיתקלות בעומק רצועת עזה. נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט, ואחרים, הגיעו להלווייתו וספדו לו. סא"ל מ', בן 41, נשוי ואב לשניים, נפל אמש בפעולת איסוף מודיעין שגרתית של יחידה מיוחדת שהסתבכה. סמוך לשעה 21:15, יחידה מיוחדת של צה"ל נכנסה כשלושה קילומטרים לתוך רצועת עזה במזרח חאן יונס ונחשפה בידי הזרוע הצבאית של חמאס. במקום התפתחו חילופי אש מטווח קצר בין לוחמי היחידה המיוחדת לבין המחבלים של חמאס.