ההצגה של רון קובי: טראמפ של טבריה יהפוך אותה ללאס וגאס?

"ניקוי אורוות - טבריה שוחררה", הכריז רון קובי עם כניסתו לבית העירייה אליו הגיע דרך שידורים בפייסבוק • הצצה לעולם ראש העיר החדש ו"המודל המתנחלי" שלו לקידום העיר

אחת הדרמות המפתיעות ביותר במערכת הבחירות המקומיות האחרונה התחוללה בעיר טבריה, בעבר פנינת התיירות של הצפון, שמתבוססת כבר שנים בעזובה ובטינופת. רון קובי, איש עסקים אנונימי למדי, הצליח לכבוש את ראשות העיר בדרך שעוד עשויה להילמד בבתי ספר לממשל: שידורים חיים ופרובוקטיביים בפייסבוק, בניחוח דונלד טראמפ, שהצליחו למכור לטבריינים את חזון לאס וגאס שעל שפת הכינרת.

"ניקוי אורוות - טבריה שוחררה", הכריז רון קובי עם כניסתו לבניין העירייה ביום שאחרי קמפיין הבחירות המוצלח שניהל. "אני בכלל לא רוצה שהיא תשב על הכיסא, כדי שלא תהיה לה קארמה רעה עד שנחליף את הריהוט", הוא אמר ביחס לעובדת מטעמו, תוך שהוא משתלח כרגיל בראש העיר היוצא, יוסי בן דוד.

 רון קובי, ראש עיריית טבריה
 

רון קובי, ראש עיריית טבריה (חדשות עשר )

 
 
 
 

קובי הוא אניגמה, דמות מורכבת ומלאת ניגודים שהתפוצצה כתמצית מרוכזת של רוח הזמן, שבו האמת לא באמת משנה לאף אחד כי אין מי שירדוף אותה. מצד אחד איש עסקים שבנה עצמו בשתי ידיים ומתנדב ביחידת מילואים מובחרת, ומצד שני איש חסר מעצורים שלא בוחל באמצעים בדרך לכס העירייה.  

"המטרה שלנו היא להצעיד את העיר קדימה. עד סוף השבוע הזה אנחנו הולכים להרים כנס גדול מאוד, ולפקוד 2,000 טבריינים לליכוד כדי ליצור פה התייחסות יתרה של המערכת הפוליטית הארצית לטבריה", הוא מספר בגאווה, ומראה שמבחינתו כל האמצעים כשרים בדרך להשגת המטרה. כשהוא נשאל על חיבתו המופגנת להימצא בעין הסערה, הוא משיב: "הם בנו אותי. יש לי פה איזה 15 תביעות דיבה. אנחנו נהיינו חסיני כדורים. יש פה 150 איש שמוכנים בכל רגע נתון לדפוק לי כדור 9 מ"מ במצח".

 ראש עיריית טבריה רון קובי
 

ראש עיריית טבריה רון קובי (חדשות עשר )

 

ראש העיר היוצא, יוסי בן דוד, התקשה להסתיר את שמחולל בלבו: "כואב, אבל אני דמוקרט. ידעתי לנצח בכבוד ואני יודע להפסיד בכבוד", אמר בטון ממלכתי, אך המשיך:  "בן אדם שבא עם טלפון, מצלם את עצמו לדעת חמש פעמים ביום, הולך ומאיים, פשוט מהלך אימים על תושבי העיר ועל נבחרי ציבור כחושף שחיתויות שלא היו ולא נבראו, מגיש תלונות סדרתי".

"הוא אמר עליי שאני היכיתי אותו פעמיים", המשיך בן דוד.  "הצגה אחת גדולה. אני מדבר איתך על שיימינג אין סופי, אמירות אין סופיות שמחלחלות, הכאב שלי הוא שלא זיהיתי את זה בזמן. הוא פגע במי שאני. הוא הציג אותי בדמות וירטואלית שהיא לא הייתה ולא נבראה", אמר לבסוף.

מטעם המשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בתלונות הדדיות שהוגשו על גורמים פוליטיים מקומיים. תלונה שהעלתה בחקירה חשד לעבירה פלילית הועברה לפרקליטות. תלונה אחרת מצויה עדיין בחקירה ולא נוכל לפרט עליה. תלונות אחרות נבדקו ולא הגיעו לרף הפלילי. תלונות נוספות נמצאות בבחינת מחלקת עררים של פרקליטות המדינה".