תאונת שרשרת בקנזס סיטי, חדשות 13

גבר נהרג ו-20 נפצעו בתאונה בין חמישה כלי רכב בהר חברון

התאונה התרחשה בין רכב הסעות וארבעה כלי רכב פרטיים, כולם פלסטיניים, ליד היישוב שימעה. 11 פצועים פונו לבית החולים סורוקה והיתר פונו על ידי הסהר האדום לחברון

גבר כבן 30 נהרג ו-20 בני אדם נפצעו היום (חמישי) בתאונת דרכים בין חמישה כלי רכב פלסטינים, בהם רכב הסעות וארבעה כלי רכב פרטיים, בכביש 60 בסמוך לכניסה ליישוב שימעה שבהר חברון. 

חמישה בני אדם שנפצעו בינוני-קשה ושישה נוספים שנפצעו קל פונו לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. יתר הנפגעים, בהם שניים בינוני ושישה קל, פונו על ידי הסהר האדום לחברון. 

 זירת התנועה בכביש 60 בסמוך ליישוב שמע
 

זירת התנועה בכביש 60 בסמוך ליישוב שמע ( שחר אלגרבלי)

 

הפרמדיקים של מד"א אדיר אדרי ואלישיב אמיתי סיפרו: "מדובר בתאונה קשה, כשהגענו ראינו שמדובר בשתי זירות שקרובות אחת לשנייה ובמקום הייתה המולה. חלק מהנפגעים שכבו על הכביש וחלקם ישבו ברכבים, הגענו עם כוחות גדולים של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ויחד עם צוותים של הסהר האדום שהגיעו גם למקום ביצענו סריקה, הוצאנו את הנפגעים מהרכבים וערכנו מיון ראשוני, גבר כבן 30 היה עם פגיעה רב מערכתית, מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. כל הצועים הנוספים גברים בשנות השלושים קיבלו טיפול רפואי מצי חיים כאשר שנים מהם סבלו מפציעה רב מערכתית ומצבם הוגדר קשה, מצבם של 7 הוגדר בינוני ו- 10 נוספים טופלו כשמצבם קל. את רוב הפצועים פינינו לבית חולים סורוקה ו- 8 מתוכם פונו ע"י הסהר האדום לבית חולים בחברון". 

ביום ראשון שישה גברים בשנות ה-30 לחייהם נהרגו בתאונת דרכים קשה בין משאית לרכב הסעות בכביש 90, סמוך לפצאל שבבקעת הירדן, וארבעה נוספים נפצעו קשה. צוות מד"א וכוח רפואה של צה"ל שהגיעו לזירה החלו להעניק טיפול רפואי לנפגעים, שחולצו מרכב ההסעות על ידי צוותי כיבוי. מותם של השישה נקבע בזירה.

אתמול ביהמ"ש השלום בפתח תקווה שחרר את נהג המשאית למעצר בית בן שבועיים. עורך דינו של נהג המשאית, מועמר אסדי, אמר לאחר החלטת בית המשפט הבוקר כי: "נראה שהגרסה שמסר הלקוח שלי בשילוב חומרי החקירה שהצטברו במשטרה, שכנעו את בית המשפט לשחרר אותו היום למעצר בית בתנאי ערבות". עוד הוסיף אסדי כי חוקרי המשטרה עימתו את העצור עם תיעוד התאונה, וכי גרסתו תואמת את התיעוד שפורסם שעות לאחר התאונה.

מתיעוד התאונה במצלמות הכביש, נראית המשאית המעורבת סוטה מנתיבה. מיד לאחר מכן, רכב ההסעות סוטה גם כן ממסלולו ומתנגש בעוצמה במשאית. צוות מד"א וכוח רפואה של צה"ל שהגיעו לזירה החלו להעניק טיפול רפואי לנפגעים, שחולצו מרכב ההסעות על ידי צוותי כיבוי. מותם של שישה מהם נקבע בזירה.נהג המשאית שהייתה מעורבת בתאונה נעצר, ובמשטרה טוענים כי ניסה להוציא את כרטיס הזיכרון במצלמת השמשה שלו, שתיעדה את רגעי התאונה. במהלך חקירתו אמר החשוד כי נהג רכב ההסעות בו נסעו ששת ההרוגים, טעה בשיקול הדעת כשסטה ממסלולו.