זירת החיסול הכפול בשכונת התקווה, חדשות עשר

שני חיסולים ב-72 שעות: חשש במשטרה - מלחמות העבריינים חזרו

בשלב הזה לא נראה קשר בין האירועים בכביש החוף ובשכונת התקווה אבל מבחינת היחידה המרכזית של מחוז המרכז – אין ספק שהקרבות בעולם התחתון שבו לאיים על האזרחים התמימים

שובן של מלחמות העולם התחתון: לאור שני החיסולים בשלושת הימים האחרונים, במשטרה ישנו חשש כי מלחמות העבריינים חזרו לאיים על האזרחים התמימים שעלולים לשלם מחיר כבד.

למרות שבשלב הזה לא נראה קשר בין האירועים בכביש החוף אתמול (רביעי) ובשכונת התקווה שבתל אביב בתחילת השבוע, מבחינת היחידה המרכזית של מחוז המרכז אין ספק שהפיצוצים שהתרחשו יחזירו את מלחמות העבריינים לרחובות הערים ולכבישים הראשיים.

הרכב בכביש החוף שבו אירע הפיצוץ
 

זירת הפיצוץ בכביש החוף ( תיעוד מבצעי מד"א)

 

אירועי אתמול:

גבר כבן 30 נהרג אתמול כתוצאה מפיצוץ שאירע בכלי רכב בכביש החוף, סמוך למחלף חוף השרון. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו של אדם שנלכד ברכב - שעל פי החשד קשור לארגוני פשיעה בנתניה. שני בני אדם נוספים כבני 30 נפצעו בינוני וקל. ההרוג היה נהג הרכב. הכביש נחסם לתנועה ממחלף שמריהו לכיוון צפון למשך כמה שעות ובאזור נוצרו עומסי תנועה.

מממצאי החקירה הראשונים עולה חשד שמטען חבלה התפוצץ ברכב, ככל הנראה באמצעות שלט רחוק, וכי מדובר בחיסול פלילי. המשטרה חושדת כי האירוע התרחש כנקמה על ניסיון חיסול "כיפה אדומה", שאירע לפני מספר שבועות. 

ככל הנראה הפיצוץ התרחש כתוצאה מחומר נפץ מדויק שהוטמן בחלקו הקדמי של הרכב, שכן רוב הרכב נשאר שלם ואילו אלפי החלקים שנראו פזורים על הכביש שייכים לאותו חלק בתוך הרכב. אנשי המעבדה לזיהוי פלילי מחפשים בשטח כל פיסת מתכת שתוכל להעיד על סוג המטען שבו ככל הנראה השתמשו גורמים פליליים. מסוקים משטרתיים סורקים בשטח את האזור, במטרה לבדוק אם כלי רכב כלשהו נמלט מהאזור. על פי פרמדיק מד"א, ככל הנראה כל הפצועים מהאירוע שהו בתוך הרכב שפוצץ.

"כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 30 לכוד בתוך הרכב כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה. הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו", סיפר פרמדיק מד"א עידן מספר. "שני גברים נוספים כבני 30 התהלכו מחוץ לרכב כשהם סובלים מפציעות הדף וכוויות. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותם לבית החולים".

 אלעד סרדניוב ועוזי בר ציון שחוסלו בשכונת התקווה בת"א
 

אלעד סרדניוב ועוזי בר ציון שחוסלו בשכונת התקווה בת"א ( חדשות עשר)

 

חיסול כפול בתחילת השבוע:

כזכור, ביום ראשון נהרגו שני בני אדם בשנות ה-30 לחייהם מפיצוץ שאירע ברכב בפינת הרחובות אצ"ל ולח"י, בשכונת התקווה שבתל אביב. המשטרה מסרה כי הרקע לאירוע פלילי.

שני ההרוגים, אלעד סרדניוב ועוזי בר ציון, היו דמויות מוכרות בעולם התחתון שהשתייכו למלחמת הארגונים של גוש דן. ככל הידוע מטען הוצמד לרכב והתפוצץ, וייתכן שאף בוצע מעקב אחרי הרכב. רכב שני שחנה במקום נפגע גם הוא, ונשרף כתוצאה מהפיצוץ של הרכב בו ישבו ההרוגים.

פרמדיקים של מגן דוד אדום, שמחה סימנדוייב וגל פאר, שהגיעו למקום, סיפרו: "היינו באחד מהרחובות הסמוכים והגענו בתוך זמן קצר למקום. ראינו שני כלי רכב עולים באש ועשן סמיך. לא ניתן היה להתקרב לרכבים ובשלב הראשון לא ידענו אם ישנם נפגעים. כוחות הכיבוי פעלו לכבות את האש ושניתן היה להתקרב הבחנו בשני גברים בשנות ה-30 ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום. המשכנו בסריקות ברכב השני ובסביבה ולא אותרו נפגעים נוספים".