המועמדים משה ליאון ועופר ברקוביץ', חדשות עשר

משה ליאון זוכה לתמיכת ברקת; קמפיין חרדי נגדו

היריבות בין הליטאים לחסידים הובילה לקריאה של האחרונים לא להצביע לליאון בסיבוב ה-2 בבחירות בי-ם. היענות רחבה לקריאה זו - תחזק את המועמד החילוני עופר ברקוביץ'

הבחירות המוניציפליות: ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע הערב (רביעי) על תמיכתו במשה ליאון בסיבוב השני של הבחירות לראשות העיר. מנגד, במגזר החרדי פתחו בקמפיין נגד ליאון.

הקמפיין מגיע לאחר שהחסידים קיבלו שלושה מנדטים בלבד במועצת העיר, לעומת ששה מנדטים של הליטאים. בסרטון שהופץ נראים הליטאים חוגגים את מפלתם של החסידים בבחירות למועצה בתוספת הכיתוב "הם שמחים לאידנו", לאחר מכן מופיע הכיתוב: "חסיד אמיתי לא מצביע ליאון". ההערכה היא ששיעורי הצבעה גבוהים בציבור החילוני בשילוב עם שיעורי הצבעה נמוכים בקרב החסידים - בהתאם להלך הרוח הנוכחי - יעלו באופן ניכר את סיכוייו של המועמד החילוני עופר ברקוביץ' להיבחר.

ברקת, כאמור, הביע תמיכה בליאון: "אני מאמין שבחירה במשה ליאון בסיבוב השני היא בחירה בטובתה של ירושלים, ולכן החלטתי לתמוך בו. למשה ליאון יש את היכולת להוביל את העיר למען כל תושביה. מהיכרותי הקרובה עם שני המועמדים ועבודתי עם שניהם, אין לי ספק שמשה ליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים", אמר ברקת. "לאחר שיחות רבות עם משה, בהן הוא הציג את דרכו ואת התוכניות להובלת העיר, השתכנעתי שבכוונתו להוביל את ירושלים מתוך שילוב ושיח עם כל המגזרים וכולם יהיו שווים בפניו, כך שיהיה בכך המשך לדרך שבה הובלתי את ירושלים בעשור האחרון".

משה ליאון
 

משה ליאון (פייסבוק )

 

ליאון הודה לברקת על תמיכתו ואמר: "היא יקרה לי מאוד". עוד הוסיף ליאון: "בכוונתי להמשיך ולהוביל את ירושלים כעיר אחת, מאוחדת, שבה יש מקום לכל אדם ולכל מגזר, ללא הבדל - כפי שעשה ניר בהצלחה. תמיד הייתי בעד אחדות ובעד שיח מאחד.  אני מתכוון להקים קואליציה רחבה ויציבה, שתהיה מבוססת על קווי היסוד של קואליציית ברקת תוך שמירה על הסטטוס קוו. אני מאמין שבראיית האחר וצרכיו, קיום שיח מתמיד בכבוד הדדי והבנה, נוכל לפעול ביחד להמשך פיתוחה של ירושלים ולמתן מענה לצרכים של כולם".

מהלכים אלה מתרחשים על רקע הסיבוב השני לבחירות לראשות העירייה. זאת לאחר שאף אחד מהמועמדים לא השיג בשבוע שעבר יותר מ-40% תמיכה, הרף הנדרש על מנת להבטיח ניצחון כבר בסיבוב הראשון.