אלי בר זכאי, אילון שלו-אמסלם , חדשות עשר

אביו של אילון שלו-אמסלם: "לא מוסרים לנו מידע על החקירה"

קובי אמסלם, שבנו נדרס לפני כשלושה חודשים על ידי נהג שתוי, מתח ביקורת על התנהלות מערכת המשפט: "קדושת חומרי החקירה עולה על הצורך של משפחות הקורבנות לדעת מה קרה"

קובי אמסלם, אביו של אילון שלו, שנדרס למוות לפני כשלושה חודשים מתח היום (רביעי) ביקורת על התנהלות מערכת המשפט אל מול משפחות קורבנות תאונות דרכים. אמסלם, שהיה בעבר ממונה על השכר באוצר, נשא דברים בוועידת ישראל לבטיחות בדרכים של הרלב"ד ו-The Marker.

האב השכול סיפר כי מלבד תעודת הפטירה של הבן, המסמך היחיד שבידי המשפחה הוא כתב האישום של הנהג הפוגע. "יוצא שקדושת חומר החקירה עולה באופן בלתי מתקבל על הדעת על כל האינטרס שיש לנו, ההורים של אילון, לדעת בדיוק מה קרה ולהבין באופן בלתי אמצעי", הסביר את הקושי שעובר על המשפחה בהשגת מידע על המקרה.

 
 
 

"כל מה שאנחנו יודעים על אותו לילה - אנחנו יודעים מהתקשורת", אמר אמסלם והוסיף: "הקורבן בפסק הדין שבתי המשפט כותבים מקבל שם, מקבל תאור של גילו ואולי פרט אחד או שניים. זהו. אין לו פנים, אין לו חיים ולא פלא שדרכם של עבריינים רוצחי הכבישים קלה לשחרור, היא על מסלול ירוק, בעוד זה של המשפחות על מסלול שחור. זה לא יגרע מפסק הדין אם יתנו לקרבן חיים, כי היו לו חיים. שקולו יישמע וגם צעקתו".

מעבר להתנהלות המערכת המשפטית מול משפחות ההרוגים, גינה אמסלם את רמת הענישה כלפי נהגים שגבו קורבנות בכבישים: "מספר קורבנות העבירה בתאונה לא משנה את רמת הענישה. זכור המקרה של ירון ברכה, שהרג ששה בני אדם, כולל את אחיו, וקיבל 16 שנה. פחות משלוש שנים לאדם. הוא נהג באור אדום, שיכור, במהירות מופרזת".

 קובי אמסלם, אביו של אילון שלו ז"ל
 

קובי אמסלם, אביו של אילון שלו (חדשות עשר)

 

שלו-אמסלם בן ה-13 נהרג בחודש יולי על ידי אלי בר זכאי, שנהג לאחר ששתה אלכוהול בכמויות גבוהות. בבדיקת הנשיפון של בר זכאי, נמדדו למעלה מ-600 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף, כאשר תוצאה של 280 מיקרוגרם ומעלה מהווה תנאי סף לשכרות.

התאונה התרחשה בלילה שבין חמישי לשישי ב-27 ביולי לאחר שבר זכאי שנסע ברחוב ש"י עגנון בתל אביב, המשיך ישר במקום לפנות שמאלה לרחוב אבן גבירול ופגע בשני נערים שהמתינו לחצות את הכביש, אחד מהם שלו-אמסלם. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה העניק לנערים טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים איכילוב. שלו-אמסלם פונה במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, ולאחר כשעתיים נקבע מותו בבית החולים.