כוחות צה"ל מכתרים את הבית של המחבל מברקן, חדשות עשר

החיפוש אחר המחבל מברקן: צה"ל כיתר בית - אך המפגע לא היה בו

כוחות הביטחון כיתרו בית בכפר שוייכה במסגרת הסריקות אחר המפגע שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי. עם זאת, התברר כי החשוד לא שהה במקום

חודש לאחר פיגוע הירי שהתרחש באזור התעשייה בברקן, צה"ל כיתר היום (רביעי) בית בכפר שוייכה, שבו חשבו שמססתר המחבל אשרף נעאלוה, שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי. לפי דיווחים פלסטיניים, כוח צה"ל זרק רימוני הלם לעבר הבית. בנוסף דחפור צה"לי כבד הגיע למקום, והכוחות בשטח קראו לשכנים לעזוב את האזור. עם זאת, התברר כי נעאלוה לא שהה בבית באותה שעה, ובני משפחתו עוכבו לתשאול.

אתמול מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן הוציא צו הריסה לבית בו התגורר נעאלוה. מדובר צה"ל נמסר כי הצו מתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל. צו ההריסה נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו של המחבל נגד ההריסה. עם זאת, למשפחת המחבל ניתנה שהות עד ליום ראשון הקרוב שבמהלכה תוכל לעתור לבג"ץ בנושא.

 
 
 
 כוחות צה"ל בכפר שוויכה במצוד אחר המחבל
 

כוחות צה"ל בכפר שוויכה במצוד אחר המחבל (חדשות עשר )

 

לפני כשבועיים כוחות משמר הגבול ומסתערבים עצרו ליד טול כרם סייען למחבל הנמלט, שנתן לו על פי החשד אוכל ומסתור בימים שלאחר הפיגוע. מספר חשודים נוספים נעצרו בפעולה, שהתרחשה בכפר דנבה. במהלכה, צוותים של מסתערבים סגרו על בית עם מספר פלסטינים חשודים. המסתערבים ירו אש מנשק קל לעבר פתחי הבית והחשודים הסגירו עצמם.

שבוע לפני כן צה"ל הפיץ כרוזים בטול כרם, המזהירים את התושבים מפני מתן סיוע למחבל – כך על פי דיווח פלסטיני. בכרוזים נכתב כי "כל הנותן למחבל סיוע - מסתכן בתקופת מאסר ארוכה ושלילת היתרים". טרם ברור מה הרקע לפרסום האזהרות, ואם הדבר נעשה בהתבסס על מידע בדבר מקום הימצאו האפשרי של המחבל.