בין חלומות גדולים לרטוריקה של טראמפ: ההצגה של רון קובי

ראש עיריית טבריה הנבחר הגיע לדיון בוועדת השקיפות של הכנסת והמשיך בקו הבוטה שהביא אותו לתפקיד • הצצה לעולמו של ראש העיר החדש, ו"המודל המתנחלי" שלו לקידום טבריה

ראש העיר החדש של טבריה, רון קובי, הגיע אתמול (שני) לוועדת השקיפות של הכנסת, והציג לראווה את הסגנון התוקפני שאפיין את הקמפיין שהוביל אותו לבית העירייה. מבקר עיריית טבריה התלונן שקובי העליל עליו עלילות חסרות שחר במהלך הקמפיין, והוא מצדו הגיב בתקיפות, ואמר בדיון: "עם כל הכבוד לחברת הכנסת שלי יחימוביץ', אני חושב שאת חברה שלו, ואת הודית בזה הרבה פעמים, יש לי הקלטות מתוך הוועדה הזאת על סופרלטיבים שאת מרעיפה עליו". כשסיים קובי לומר את דברו, עזב את הדיון מבלי לשמוע את הצד השני כלל.

קובי הוצג לפני יותר משנה בפרויקט "קרוב לבית" בחדשות עשר, אלא שאז מעטים האמינו שיש לו סיכוי לנצח בבחירות לראשות העיר. כשנשאל קובי האם הוא מצטער על חלק מהדברים שעשה במהלך המירוץ לתפקיד, שכלל כזכור שימוש רב ברשתות החברתיות, בעיקר לצורך תקיפת ראש העיר היוצא, השיב ראש העיר הנכנס: "לא מתחנו את הגבולות, בהחלט ביקרתי את ראש העיר ואת אשתו".

 ראש עיריית טבריה רון קובי
 

ראש עיריית טבריה רון קובי (חדשות עשר )

 

אך אחרי שמשתיקים את רעשי הרקע הרבים, קובי מתעקש שהוא הגיע לתפקיד כדי לקדם את עירו: "תראה איזה טינופת והזנחה – זה לא יהיה. איך שניכנס לתפקיד אנחנו הולכים לעשות פה משהו מדהים, רכבל של אומגה עם מסכי לד".

למרות הקמפיין האגרסיבי והסגנון הבוטה, קובי הוא דמות מורכבת ובעלת עבר ערכי בלתי ניתן לערעור. במבצע צוק איתן חילץ ראש העיר החדש פצועים והרוגים תחת אש במסגרת תפקידו ביחידת מילואים מובחרת, הוא אדם חריף שעשה את הונו בניהול עסקים חובקי עולם, ומעבר לכך, יש לו תוכנית סדורה לקידום העיר טבריה. קובי מתכנן כעת לקיים מפקד המוני למרכז הליכוד, במה שהוא מכנה "המודל המתנחלי", מתוך הבנה שכך תוכל טבריה לקבל את המשאבים שהיא זקוקה להם מהממשלה.

הכתבה המלאה תשודר במגזין עם אושרת קוטלר במוצאי שבת