כלא (אילוסטרציה), רויטרס

נגד בכיר חשוד באונס חיילת ועבירות מין נוספות; מעצרו הוארך

מצ"ח פתחה בחקירת הטענות לגבי הנגד, שפרטיו נאסרו לפרסום. על פי החשד, המעשים המיוחסים לנגד בוצעו בשנים 2016-2014. סנגוריו הכחישו את הטענות: "בקרוב תתברר התמונה"

נגד בכיר בצה"ל נעצר בחשד לאונס וביצוע עבירות מין נוספות בחיילת - כך נמסר היום (שני) מדובר צה"ל. מעצרו של הנגד, שפרטיו נאסרו לפרסום, הוארך עד ליום ראשון, ויחידת מצ"ח פתחה בחקירת הטענות. על פי החשד, העבירות בוצעו בשנים 2016-2014.

עורכי דינו של הנגד, אלוף-משנה רן כהן וסרן אנסטסיה רוזנקרנץ מהסנגוריה הצבאית, מסרו כי הוא "מסר התייחסות מפורטת בחקירה והכחיש נחרצות את החשדות המיוחסים לו. הוא ביקש לערוך עימות מול המתלוננת ועומד על חפותו". לדבריהם, "אנו משוכנעים שבקרוב תתברר לאשורה התמונה ביחס לנכונות דבריו".

 
 

בחודש יולי האחרון גזר בית הדין הצבאי 27 חודשי מאסר בפועל על סרן מיחידה בדרום, שהורשע בביצוע עבירות מין בפקודיו. כתב האישום נגד הקצין ייחס לו שורה ארוכה של עבירות מין ובהן מעשה סדום בנסיבות אינוס, מעשים מגונים והטרדות מיניות.

אירועים אלה נוספים למקרים קודמים של עבירות מין שבוצעו על ידי מפקדים בצה"ל שניצלו את כוחם. אחד הבולטים שבהם היה כתב אישום שהוגש נגד תת-אלוף אופק בוכריס, מפקד חטיבת גולני לשעבר, לפני כשנתיים, וייחס לו אונס ומעשי סדום בחיילת וקצינה ששירתו תחתיו.