נבחרת ישראל בכדורמים לנשים, איגוד הכדורמים

עקב לחצי BDS: עיירה בספרד ביטלה משחק של נבחרת ישראל 

נבחרת ישראל בכדורמים נשים נדהמה לגלות כי המשחק נגד ספרד מחר הוזז בגלל ארגוני החרם - וכעת לא ברור היכן יתקיים: ״ראש הוועד האולימפי הספרדי התקשר להתנצל״

נבחרת כדורמים הנשים של ישראל נחתה היום (שני) בברצלונה, רק כדי לגלות כי המשחק שהיה אמור להיערך מחר בצהריים במסגרת מוקדמות הליגה העולמית בעיירה מולינס, נגד סגנית אלופת העולם ספרד, לא יתקיים בה. 

רויטל כהן גלוסקא, יושבת ראש האיגוד, אומרת הערב לחדשות עשר כי המשחק הועבר עקב לחצים פוליטיים של ארגוני החרם שהכריעו את מועצת העיירה. ״נאמר לי בהתחלה שיש בעיות פוליטיות״, היא סיפרה, ״חשבתי שמדובר בעניין פנימי שלהם, אבל אז יצרו איתי קשר מהשגרירות בספרד, ואמרו שמועצת העיר שם נכנעה ללחצי BDS”.

השרה רגב פנתה הערב לשר הספורט הספרדי: "עשה הכל כדי שעיריית מולינס דה ריי תפעל על פי הצ'רטר האולימפי הבינלאומי ותמנע מתנועות ה-BDS להפריע לקיום  המשחק. תפעלו גם לשמירה על שלומם וביטחונם של הספורטאים הישראליים".

ראש הוועד האולימפי הספרדי, כך מספרת כהן גלוסקא, התקשר אליה כדי להתנצל, וגם ראש העיירה צייץ התנצלות על חוסר הנעימות. משרד התרבות והספורט הישראלי נכנס אף הוא לעובי הקורה ושלח פקס במטרה לנסות לעזור, לדברי כהן גלוסקא. אבל בשורה התחתונה איש בנבחרת הישראלית, שדורגה עשירית באליפות אירופה האחרונה שנערכה בברצלונה, לא יודע היכן יתקיים המשחק מחר. ״אני מקווה שלא יעבירו אותנו לאיזו בריכת אימונים״, אמרה, ״קהל עוין לא מפחיד אותנו. באנו לכאן לעשות ספורט, לא פוליטיקה״.