פרופ' טליה איינהורן בבית המשפט, חדשות עשר

הדרך למינוי בכירים נפתחה: העתירה נגד איינהורן לא תתקבל

בג"ץ הודיע לרפי נץ-צנגוט, העותר נגד חברת ועדת גולדברג, לשקול מחדש את דבר ההגשה. בכך הוסר המכשול האחרון להתכנסותה ולאישור מינוי מפכ"ל, רמטכ"ל ונגיד בנק ישראל

הוסר המכשול האחרון להתכנסות ועדת גולדברג, הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה - כך נודע היום (שני) לאחר ששופטי בית המשפט העליון אמרו לעותר נגד מינויה של פרופ' טליה איינהורן שלא יקבלו את עתירתו, וכי כדאי לו לשקול מחדש את דבר הגשתה.

ד"ר רפי נץ-צנגוט, שעתר לבג"ץ בבקשה לפסול את מינויה של איינהורן, אמר בתום הדיון כדי לדעתו בית המשפט שגה. "יש פגמים רבים בהתנהלותה של איינהורן, אך המסר שקיבלנו היום מבית המשפט הוא שלנבחרי ציבור אין חובה למלא את השאלונים באופן מלא".

פרופ' טליה איינהורן בבית המשפט
 

פרופ' טליה איינהורן בבית המשפט (חדשות עשר)

 

בעתירה טען נץ-צנגוט כי הוא מצא תשעה פגמים מהותיים במינויה של איינהורן ועוד שני פגמים מהותיים במינויו של טרי. בין אותם פגמים של איינהורן טוען צנגוט כי במהלך תוכנית ההתנקות היא הסיתה להפרת פקודה לחיילי צה''ל, היא לא ציינה בשאלון שמילאה לקראת מינויה בוועדת גולדברג את העובדה שבנה עובד עם משרד הביטחון.

כמו כן, טוען נץ צנגוט כי איינהורן הציגה עצמה כדוקטור וכפרופסור באופן לא אמיתי והיא גם הייתה מעורבת בפעילות לא תקינה במועצת הרשות השנייה. לגבי טרי, טיעוני נץ צנגוט נראים פחות מהותיים, לרבות הטיעון כי הוא נפגש עם בעלי הון.

 ד"ר רפי נץ-צנגוט
 

ד"ר רפי נץ-צנגוט (חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר נודע כי איינהורן נפגעה מתגובת המדינה לעתירה שטענה כי הדבר לא רלוונטי למינויה. איינהורן אמרה כי "מעולם לא קראתי לסירוב פקודה – וקריאה זו איננה ראויה".

עם התכנסות הוועדה היא תצטרך לאשר שלושה מינוי בכירים שהוגשו לפתחה בחודש האחרון. הראשון, המועמד לתפקיד נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, השני, המועמד לתפקיד הרטמכ"ל, אלוף אביב כוכבי והמועמד לתפקיד המפכ"ך, ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי.