תפילת קדיש במהדורת החדשות: ארה"ב מציינת שבוע לטבח בפיטסבורג

אירוע התייחדות לזכר קורבנות הירי נערך בעיר בהשתתפות מאות אנשים. בתי כנסת רבים ברחבי ארה"ב פתחו את דלתותיהם בפני הקהל הרחב, וגם בתקשורת הביעו מחוות תמיכה

תחת הכותרת ״בואו לשבת״, הגיעו אתמול (שבת) מאות בני אדם לאירוע התייחדות עם 11 הנרצחים בטבח בפיטסבורג, בבית הכנסת "רודף שלום" שמארח את באי בית הכנסת "עץ החיים" שעדיין סגור מאז הטבח.

לא רק באי בית הכנסת הרגילים הוזמנו לאירוע, אלא הקהילה היהודית כולה, ואזרחים נוצרים ומוסלמים שבאו לחזק את הנוכחים. "אני לא חושב שהייתי עד היום בחלל תפילה מגוון כל כך", סיפר טום קוקס שנכח באירוע. "הם חייבים להיווכח שהם לא לבד, זה חייב להיות כך", הוסיפה מבקרת נוספת בבית הכנסת.

אירוע זיכרון לקורבנות הבטח בבית הכנסת בפיטסבורג
 

אירוע זיכרון לקורבנות הבטח בבית הכנסת בפיטסבורג ( חדשות עשר)

 

בכניסה לבית הכנסת "רודף שלום" שבעיר הורגשו סידורי ביטחון שלא היו כאן בשבוע שעבר, כמו גם נוכחות משטרתית מוגברת. האירועים נפתחו בדקה ו-11 שניות של דומייה, לזכר 11 הקורבנות שנרצחו בבית הכנסת בשבוע שעבר. המסר שנשמע בכל מקום הוא מסר של פיוס וקבלת האחר. "אנחנו מחזקים זה את זה בתפילותינו, בשיחה יחד ובהיכרות הדדית", סיפרה אחת הנוכחות.

לא רק בפיטסבורג ציינו אתמול שבוע לטבח. אלפי בתי כנסת ברחבי ארה״ב הצטרפו לקריאה ופתחו את דלתותיהם לכולם, בקריאה המאוחדת - ״בואו אלינו לשבת״. אחרי שהעיתון "פיטסבורג פוסט גאזט" שם בכותרתו הראשית אתמול את המילים הראשונות של תפילת הקדיש, החליטה רשת NBC לסיים את מהדורת החדשות המרכזית במחווה לקהילה היהודית, שכללה אף היא את תפילת הקדיש.

 עמוד השער של עיתון בפיטסבורג, לזכר קורבנות הטבח

עמוד השער של עיתון בפיטסבורג, לזכר קורבנות הטבח (טוויטר)