בהתאם לגרסת א"ח: פאה נמצאה סמוך לביה"ס לאחר רצח תאיר ראדה

חלק מפאה נמצא במכולה מחוץ לבית הספר "נופי גולן", בו למדה ראדה. בעת עדותו במשטרה טען א"ח כי א"ק חבשה פאה כדי להימנע מזיהוי ביום הרצח

ראייה נוספת שלא נבדקה לאחר רצח תאיר ראדה נחשפה היום (חמישי): במכולה בסמוך לבית הספר "נופי גולן" בקצרין, ביום בו נרצחה הנערה, נמצא חלק מפאה. ממצא זה מחזק לכאורה את גרסתו של א"ח, שטוען כי בת זוגו לשעבר, א"ק לבשה את בגדיו וחבשה פאה נוכרית ביום בו רצחה את ראדה. לפני כשבוע פורסם כי שערה שנמצאה על גופה של ראדה, נמצאה כמתאימה למשפחתו של א"ח, אך מכיוון שהשערה נמצאה ללא שורש – לא ניתן לבצע בה בדיקה שתאפשר זיהוי דנ"א ודאי.

בתוך כך, הפרקליטות תודיע בימים הקרובים למכון לרפואה משפטית ולפרקליטו של זדורוב שהם מסכימים לקיום בדיקות נוספות של השערה המדוברת בפרשת תאיר ראדה. הם יממנו את הבדיקות. מדובר בבדיקות שינסו לצמצם עוד את מספר האנשים שעשויים להוות התאמה לשערה, ויכולות גם לשלול שמדובר בשערה השייכת לא"ח. בפרקליטות יבחנו אפשרות לבצע בדיקות בשערות נוספות שנמצאו על גופה של ראדה, אם ימצא כי הבדיקות רלוונטיות לממצאים.

בדוח של המכון לרפואה משפטית שנחשף אתמול בחדשות עשר, השערה שנמצאה על גופה של ראדה עשויה להתאים לעשרות אלפי ישראלים, ועוד מוקדם לדבר על משפט חוזר או זיכוי. על פי מסקנות הדוח, לא ניתן לקבוע בוודאות כי השערה שייכת לאדם מסוים, וכן נכתב, כאמור, כי השערה עשויה להתאים לאלפי עד עשרות אלפי אנשים. ד"ר דורון בהר, מחבר הדוח, אף המליץ לבצע בדיקות גנטיות נוספות."נוכחות פלוטיפ זה בזירת פשע עשויה להיות בעלת משמעות גדולה יותר מאשר שכיחותו הכללית באוכלוסיה", כתב בהר. "הרחבת והעמקת הבירור הגנטי של דגימות הדנ"א שהוצגו עשויות לשפוך אור חשוב ובעל משמעות קריטית".

 
 
 
 
 דוח המכון לרפואה משפטית על ממצאי תיק תאיר ראדה
 

דוח המכון לרפואה משפטית על ממצאי תיק תאיר ראדה (חדשות עשר)

 

לאחר פרסום הדוח בחדשות עשר, נמסר מטעם הפרקליטות כי "מסיכום הדוח עולה כי השערה שנבדקה יכולה להתאים לאלפי אנשים עד עשרות אלפי אנשים בישראל.  כפי שמסרנו לאורך כל הדרך, הפרקליטות תבחן את הממצאים המלאים לעומק על מנת להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט באילו פעולות נוספות לנקוט, ככל שיהיה בכך צורך".

בעקבות פרסום דוח המומחה, אמרה היום שרת המשפטים איילת שקד כי משרד המשפטים יממן את הבדיקות של השערה שנמצאה בכף ידה של הנערה לאחר הירצחה – שעלה כי היא מתאימה לדנ"א של א"ק. זאת, בתיאום עם פרקליט המדינה שי ניצן. "אני אוודא שעושים את כל הבדיקות ואת כל המאמצים להגיע לחקר האמת", הבהירה שקד.