רכב שעלה באש בעוטף עזה, חדשות עשר

רכב עלה באש בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה; אין נפגעים

אשכול בלונים שהופרח מרצועת עזה נכנס מתחת לרכבו של קצין הביטחון של מועצת שדות נגב. במקביל, חלק מבלון חשוד נפל בגן ילדים במועצה האזורית אשכול

המתיחות בדרום: רכב עלה היום (חמישי) באש בעוטף עזה, לאחר שאשכול בלוני תבערה שהופרח מרצועת עזה נחת מתחתיו. כוחות צבא גדולים וכן מכבי האש נמצאים במקום ופועלים לכיבוי האש.

הבלון נתפס מתחת לרכבו של קצין הביטחון של המועצה האזורית שער הנגב, רפי באביאן, ולאחר מכן התקלח וכאמור שרף את כלי הרכב. ״ראיתי בלון עם שקית תבערה מתחת. משכתי את הבלונים וזה נתפס ברכב ואז התלקחה האש והאש נתפסה ברכב. אני בסדר״, סיפר באביאן.

 
 
 
 
 רכב עלה באש בעוטף עזה
 

רכב עלה באש בעוטף עזה (זק"א)

 

בד בבד, בגן ילדים ביישוב במועצה האזורית אשכול נחת חלק מבלון, שאליו היה מחובר חפץ שנחשד כנפיץ. המשטרה פעלה במקום ונטרלה את הסכנה. הפריט אותר על ידי גננת הגן שיצאה לחצר, הרחיקה את הילדים מהמקום ודיווחה מיידית לאיש הביטחון ביישוב. הפריט נאסף מהמקום על ידי אנשי הביטחון ומטופל על ידם.

ראש המועצה גדי ירקוני אמר כי "תושבי אשכול ועוטף עזה מגלים אחריות יוצאת דופן. התושבים שלנו עירנים וקשובים להנחיות ויודעים לזהות את פריטי התבערה שנוחתים בשטחנו ולפעול בהתאם להנחיות מצילות החיים". הוא הוסיף: "אני מצפה מממשלת ישראל לגלות אותה אחריות כלפי אזרחיה ולשים סוף לטרור המתמשך כדי להבטיח את בטחון התושבים. הכתובת על הקיר. האחריות עליכם".

אתמול, כלי טיס של צה"ל תקף אדם שהפריח בלון תבערה לעבר יישובי עוטף עזה, בדרום רצועת עזה. מוקדם יותר דווח בכלי תקשורת פלסטינים כי התקיפה אירעה מזרחית למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים כתוצאה מהתקיפה. במקביל, פרצה שריפה ביער בארי שבעוטף עזה בעקבות בלון תבערה. צוותי כיבוי הגיעו למקום, אך טרם השיגו שליטה עליה.

כזכור, ביום שני אמר גורם מדיני בכיר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין למצות את הניסיון לשוב לרגיעה ברצועת עזה ולהבנות שאחרי מבצע "צוק איתן", מבלי לצאת למלחמה חדשה ברצועה. "נתניהו רוצה שתהיה תכלית לפעולה צבאית בעזה", אמר הגורם הבכיר בתדרוך לכתבים.

 הרכב שעלה באש בשדות נגב כתוצאה מבלוני תבערה
 

הרכב שעלה באש בשדות נגב כתוצאה מבלוני תבערה (חדשות עשר)

 

"אפשר לכבוש את עזה ולהחליף את חמאס, אבל אין מתנדבים לקחת מאיתנו את עזה", הוסיף הגורם. "אם היה למי לתת את עזה אולי היינו כובשים אותה כבר מחדש". הגורם המדיני הוסיף כי האופציה השניה מלבד כיבוש הרצועה היא "מכות קשות על עזה ללא כיבוש הרצועה, כדי להשיג שקט ארוך טווח". עם זאת, הדגיש הגורם כי למכה כזו תהיה תגובת נגד מעזה, וגם אחרי המכה הזו ישראל תגיע בדיוק לאותה הנקודה בה היא נמצאת היום, לדבריו.

"לכן, נתניהו מנסה להגיע לרגיעה בדרך אחרת באמצעות המגעים עם האו"ם, קטאר ומצרים", הסביר. "יש על נתניהו ביקורת אבל הוא מוכן לספוג אותה כי הוא יודע שאם ייצא למבצע בעזה - בשעתיים הראשונות כולם ימחאו כפיים, אבל אחר כך כולם ישנו את דעתם וימתחו עליו ביקורת".

מוקדם יותר ביום שני, פלסטיני בן 27 נהרג במהלך עימותים בצפון רצועת עזה - כך נמסר ממשרד הבריאות הפלסטיני בעזה. על פי הדיווחים הפלסטיניים מוחמד אבו עבאדה נורה למוות על ידי כוחות צה"ל, אולם על פי חלק מההערכות הוא נפגע ממטען מאולתר שהתפוצץ בידיו. הוא פונה לבית החולים, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.