החיים לצד מנצח: "אני יודעת שיש עוד אישה שקוראים לה ג'ודו"

דניאל יולזרי סיפרה על הדרך שעברה עם בעלה פיטר פלצ'יק עד לזכייתו ההיסטורית במדליית זהב באבו דאבי, ועל הרגע שבו כמעט פספסה את רגע הניצחון - בגלל הפסקת חשמל

דניאל יולזרי, אשתו של הג'ודואי הישראלי פיטר פלצ'יק שזכה במדליית זהב שניה לישראל בגראנד סלאם באבו דאבי, התראיינה היום (שלישי) לתוכנית "חמש עם רפי רשף" וסיפרה כיצד התנהלה כשהפסקת חשמל שהכתה בביתה, קטעה את הצפייה בתחרות, וכן שיתפה כיצד נראים החיים לצד ספורטאי הצמרת.

בזמן שצפתה בבית בטלוויזיה, הפסקת חשמל איימה לגזול ממנה את רגע הזכייה ההיסטורי של בעלה. "לא ידענו מה לעשות, אמרנו איך נדפוק לשכנים על הדלת, אך אחרי כמה דקות הכול הסתדר וראינו הכל. אך הייתה דרמה".

על רגע הזכייה אמרה: "אני צרחתי, אני חושבת שצרחנו בכל השכונה. אני מחייכת מאתמול כבר".

יולזרי סיפרה כי למרות שהקריירה של פיטר כוללת פציעות רבות ומפחי נפש, אלו הם הנחישות והמיקוד במטרה שמבדילים את פיטר מהאחרים. "אני חושבת שאם יש מישהו ממוקד מטרה כמו פיטר, אז כשהוא לוקח משהו על עצמו אז זה עד הסוף, כמו בחיים וגם בספורט".

הג'ודאי פיטר פלצ'יק שר את התקוה על הפודיום באבו דאבי
 

הג'ודאי פיטר פלצ'יק שר את התקוה על הפודיום באבו דאבי ( חדשות עשר)

 

על החיים לצד המקצוע התובעני ושגרת האימונים אמרה: "אני לא מרגישה בעדיפות שנייה, אך אני יודעת שיש עוד אישה שקוראים לה ג'ודו, אבל אני חיה איתה בשלום ונותנת לה מקום". עוד הוסיפה: "אני מפרגנת בכיף, אני יודעת שזה מה שעושה אותו מאושר. גם אני וגם הוא עושים את מה שאנחנו אוהבים בחיים ורוצים להתפרנס מזה. אני יודעת למה נכנסתי, אנחנו עשר שנים ביחד – זה לא חדש לי".

יולזרי שיתפה את התחושות שחוותה בשנת 2015, אז חווה פיטר פציעה קשה בכתפו שהצריכה שיקום ממושך. "זה השפיע על מצב הרוח וזה אי ודאות. אך אף פעם הוא לא נתן לי להרגיש שהוא באיזושהי מצוקה, תמיד הוא נראה גיבור שבשליטה. בגלל זה יש לו את הפסיכולוג של הנבחרת וכל המעטפת שעוטפת אותו בנבחרת ישראל".

יולזרי, כאמור, נמצאת בזוגיות עם הג'ודואי מאז היו כבני 16. במהלך התקופה, כך היא מספרת, ראתה כיצד ההתפתחות המקצועית של פיטר השפיעה על הנוכחות שלו בחייהם המשותפים. "אין ספק שפיטר עולה – ועם זה הדרישות והתחרויות והזמן שהוא נמצא בחו"ל. אני יודעת שזה עושה אותו מאושר וזה עושה אותי מאושרת. אני השקעתי במניה והמניה עלתה לאט לאט ובסוף התפוצצה לגמרי". עוד הוסיפה יולזרי, כי העובדה שפיטר לעיתים נוכח יותר עם הג'ודקאים אורי ששון ושגיא מוקי אינה מפריעה לה. "אני מתה עליהם, הם הבחורים הכי איכותיים שיש. אם הייתם מכירים אותם קצת יותר באופן אישי, אין בחורים כאלו, אחד אחד".

 פיטר פרצ'יק ואשתו דניאל יולזרי
 

פיטר פלצ'יק ואשתו דניאל יולזרי (חדשות עשר )

 

על היעדים התחרותיים הבאים של פיטר, ענתה יולזרי תשובה ברורה מאוד: "יש עוד לאן לעלות, הוא יגיע בעזרת השם לאולימפיאדת טוקיו 2,020, וכולכם תראו מה הוא שווה".

אתמול, כאמור, הכריע ההג'ודאי פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) את יריבו מאזרבייג'ן, אלמר גאסימוב, והביא לישראל מדליית זהב שנייה בגראנד סלאם באיחוד האמירויות. זאת לאחר ששגיא מוקי (מעל 100 ק"ג) זכה אתמול גם הוא במדליית זהב.