ההורים וששת ילדיהם שנהרגו בתאונה בכביש 90 , חדשות עשר

משפחה שלמה נמחקה: יריב, שושי וששת ילדיהם נהרגו בתאונה בדרום

הותר לפרסום כי בני הזוג עטר מהיישוב פסגות וילדיהם בני 12-3 נספו בתאונת הקטלנית • הנהג הפוגע נעצר וחשוד להריגה: "כשסיפרו לי על ההרוגים, חשבתי 'אני רוצה למות'"

  • פורסם ב:
  • 30/10/2018 16:20
  • |
  • עודכן ב:
  • 30/10/2018 20:10
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

תאונה קטלנית בים המלח: הותר לפרסום כי ההרוגים בתאונה הקשה אתמול (שלישי) בכביש 90 מצפון לעין בוקק הם בני הזוג יריב ושושי עטר, תושבי ההתנחלות פסגות שבבנימין, וילדיהם - יעקב ישראל בן ה-12, עטרת בת ה-11, איילה בת ה-9, מוריה בת ה-7, ידיד בן ה-5 ואביגיל בת ה-3. יריב, בן 45, עבד בחברת מחשבים, ושושי בת ה-47 הייתה מורה לחינוך מיוחד בעמותת קרן אור בירושלים. ששת הילדים למדו בבית הספר היסודי ובגנים בפסגות והבן הבכור למד בישיבה התיכונית מטה בנימין בבית אל. המשפחה ניצלה את יום החופש והייתה בדרכה לטיול בדרום. רכבם התנגש ברכב שהגיע ממולם ועלה באש - בעודם יושבים בו. מועד ההלוויות יפורסם בהמשך.

החשוד שגרם לתאונה, שנפצע קל באירוע, הועבר לחקירת בוחני תאונות דרכים לאחר שקיבל טיפול רפואי בבית החולים. בתום החקירה הוא נעצר והוא חשוד בהריגה. אשתו נפצעה קל בתאונה ובתו בינוני. במהלך החקירה הראשונית הוא קשר את עצמו לסטייה מהנתיב. כשייצא מהרכב לאחר ההתנגשות הקטלנית הוא צעק: הרגתי אותם, הרגתי אותם״. בין היתר נבדק האם הוא יצא לעקיפה בדרך לא פנויה ובכך גרם לתאונה הקטלנית.

 ההורים וששת ילדיהם שנהרגו בתאונה בכביש 90
 

ההורים וששת ילדיהם שנהרגו בתאונה בכביש 90 (חדשות עשר )

 

מוקדם יותר אמר הנהג למשטרה: "אין לי מה להסתיר, אתם יודעים בדיוק מה היה שם. זו הפעם הראשונה שזה קורה לי. אני לא זוכר מה היה שם, אני יודע שאני הרגתי 5 אנשים, אני לא נוהג יותר״.

עורכי הדין יינון היימן ואביעד חייט, סנגוריו של החשוד, אמרו כי: ״הנהג חבול, פצוע ומבולבל. הוא נחקר בזמן שבתו מורדמת ומונשמת. בשלב זה לא ברור מי אשם בתאונה. הוא מביע צער ושולח תנחומים למשפחה. הוא לא זוכר מה בדיוק קרה ואנחנו מקווים שהמשטרה תחקור במהירות, ותאפשר לו לחזור לחיק משפחתו״.

בווידאו: איש מכבי האש, ניסים חיון, על המראות הקשים

מאוחר יותר אמר הנהג: "אני ראיתי שלושה הרוגים, אבל מד'"א אמרו לי חמישה, ועכשיו אמרו לי שמונה. אני רוצה למות. שאלתי את עצמי איך אני יכול להתמודד אם זה? אז אמרתי לעצמי לא, יש לי ארבעה ילדים, אני אחזיק את עצמי. אני לא אשקר לך אלה מחשבות שעברו עליי."

 ההורים שנהרגו בתאונת הדרכים בכביש 90
 

ההורים שנהרגו בתאונת הדרכים בכביש 90 (חדשות עשר )

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על התאונה הקשה: "הלב נקרע לאור האסון הכבד שגדע את חייה של משפחה שלמה. רעייתי שרה ואני אבלים יחד עם כל אזרחי ישראל על החיים שנגדעו באיבם ושולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחה ולתושבי פסגות. היום, כשרבים מאזרחי ישראל מנצלים את יום השבתון לטיולים בארצנו, אני מבקש מכם לעשות הכל כדי לחזור הביתה בשלום". שר הביטחון אביגדור ליברמן הוסיף: "ליבי ביום הקשה הזה עם משפחת עטר, הורים וששת ילדיהם שניספו ברגע אחד בכביש. מי ייתן ושושי, יריב, יעקב אברהם, עטרת, איילה, מוריה, ידיד ואביגיל יהיו הקורבנות האחרונים של הקטל הנורא בכבישים. יהי זכרם ברוך".

 

רס"ר ניסים חיון מתחנת תמר, לחדשות עשר: "עם הגעתנו למקום ראינו לפיד של אש בצד הדרך. הרכב בוער בטמפרטורה שקשה להאמין. עשן מיתמר לכל עבר, מסך עשן על הכביש, וברכב השני טיפול נמרץ מטפל בלכודים שחולצו על ידי מד"א. בשלב שהגענו לא נשאר הרבה לעשות. במהלך פעולות הכיבוי של הרכב שבו נספתה המשפחה העשן היה כביר, עם פעולות הכיבוי התחילה להתבהר תמונת המצב".

בווידאו: יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, מזירת התאונה

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, מזירת התאונה הקשה: "אני למוד ניסיון, חוויתי וראיתי את כל סוגי הפיגועים והאסונות במשך 30 שנה. אך כל פעם מחדש, כשאתה מגיע לאירוע בו ילדים נהרגים, אני לא עומד בזה. בזמן האחרון אנחנו מקבלים את זה בכפולות. רק לפני שבוע וחצי טיפלנו פה במשפחה שנהרגה. 8 נפשות, על מה ולמה? על חוסר תשומת לב של רגע. תראו את המחיר, לא שווה, על מה ולמה? עם ישראל, תתעוררו, הכול כתוצאה מחוסר תשומת לב".

יוני דישון, חבר של המשפחה שנספתה המתגורר ביישוב פסגות: "משפחה טובה, אנשים ישרים, מעולם לא לקחו שקל לא לצורך, נותנים צדקה, לומדים תורה. ילדים שמחים, מאושרים. אין לנו מילים. המשפחה הגיע לכאן לפני 13 שנה. קנתה פה דירה. התכוונה להתרחב לשכונה החדשה שתיבנה פה. קשה לנו, מנסים לעכל את הבשורה המרה. אנחנו מחבקים אחד את השני. מנסים לעכל את הבשורה המרה".

דוד צביאל, דובר ההתנחלות פסגות בה התגוררה המשפחה: " אסון כבד נפל על היישוב פסגות היום ועל בנימין כולה. אנחנו יישוב קהילתי. לצערנו מדובר על משפחה המתגוררת ביישוב 13 שנים. באסון הזה ההורים וכל הילדים נספו. היישוב הוא חזק ובשעות אלה אנחנו מתכנסים ומחבקים את החברים והמשפחה. היישוב יידע להתרומם ולצמוח גם מהאסון הזה ואנחנו מאחלים שלא נדע יותר צרות. ככל הנראה המשפחה ניצלה את היום חופש ויצאה לחופשה משפחתית ובמהלך הנסיעה אירע האסון הקשה".

בווידאו: דובר ההתנחלות פסגות

חובשת בכירה של מד"א שרה ישראלי לחדשות עשר: "ברכב שעלה באש כבר לא היה מה לעשות. ברכב השני כן היה מה לעשות – היו שלושה בני משפחה אחרת שהיו פצועים. הנהג היה די מבולבל והוא התעסק במשפחה שלו. לא שמענו קולות מהרכב. ברגע שאנשי מכבי האש נתנו את האישור להתקרב המראות היו מראות זוועה. התאונה במרחק של 25 ק"מ מהתאונה הקודמת. המראות קשים ואני מקווה שלא אחווה מראות כאלה".

גם במקרה של משפחת אביטן, שנהרגה באותו הכביש לפני כשבועיים, הגיע רס"ר חיון לזירה. "ילדים זה הקריפטונייט של לוחמי האש. כולנו בעלי משפחות. מעבר לזה עובדים במצב רובוטי לפי התו"ל".

 זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 (כב"ה נגב )

 

צוות חירום וחוסן יישובי מהיישוב פסגות, בו התגוררה המשפחה: "אסון גדול ביותר פקד את יישובנו. המומים וכואבים אנו מודיעים כי בתאונת דרכים קשה שארעה בצהרים ליד ים המלח, נספתה משפחת עטר יריב, שושי והילדים. ברוך דיין האמת. הערב נקיים כינוס יישובי. על פרטי הלוויה ופרטים נוספים תצא הודעה בהמשך".

מועמד לראשות מועצת בנימין, תושב פסגות, ישראל גנץ: "התבשרנו בשורה איומה ונוראה על לכתה בטרם עת של חבריי ושכניי בפסגות שבבנימין, משפחה שלמה, הורים וששת ילדיהם. כולנו המומים. העיניים דומעות. הלב נקרע ומסרב להאמין. הדעת אינה תופסת. לעת עתה עצרתי את פעילותי המתוכננת להמשך היום, בדרכי חזרה למשפחתי ולחברי לישוב ולהערכת מצב עם גורמי המקצוע. פעילים וחברים יקרים - נוכח האבל הכבד שנפל על כולנו, אבקש להתנהל בצורה ממלכתית, להמעיט בגילויי שמחה, לכבות את המוסיקה לחלוטין ולכבד את זכרה של המשפחה". 

זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 ( נתי שפירא)

 

תגובת משרד התחבורה לתאונה: "משרד התחבורה שולח תנחומים ומחבק את משפחות הרוגי תאונת הדרכים המזעזעת, שאירעה אחר הצהריים ליד ים המלח. המשרד רואה בחומרה את העובדה שגורמים שונים מנצלים את האסון הכבד כדי להעליל עלילות פוליטיות ולהאשים את הממשלה בהאשמות חסרות כל בסיס. לפי נתוני חברת נתיבי ישראל קטע הכביש שבו מדובר הוא ישר ומטופל ועם שוליים רחבים ומן הראוי להמתין לתוצאות חקירת המשטרה כדי לדעת מה היו הסיבות לתאונה. 

משרד התחבורה משקיע עשרות מיליארדי שקלים בסלילת כבישים חדשים ובטוחים בכל רחבי הארץ, עם דגש רב על אזורי הפריפריה, דבר שתורם באופן ישיר להגברת הבטיחות בדרכים ולירידה הגדולה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים , שירדו מתחילת השנה בלמעלה מ-20%".

תאונה בכביש 90. אילוסטרציה
 

זירת התאונה בכביש 90 (דוברות מד"א )

 

חובשת בכירה במד"א שרה ישראלי ופרמדיק מד"א עמירם מועלם סיפרו: "מדובר בתאונה מזעזעת, כשהגענו למקום הבחנו ב-2 כלי רכב על הכביש. אחד מהם עלה באש כשהוא מלא בנוסעים והמראות היו קשים. כוחות הכיבוי עסקו בכיבוי הרכב והחלו בחילוץ האנשים שנלכדו. ברכב השני נפגעו 3 נוסעים, אישה כבת 52 ונערה כבת 12 שנפגעו באורח בינוני, לאחר טיפול ראשוני במקום העלנו אותן למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותן לבי"ח סורוקה כשהן סובלות מחבלות בראש ובגפיים, נהג הרכב גבר בשנות ה 50 שנחבל באורח קל טופל ופונה באמבולנס שלנו לבי"ח סורוקה. כוחות הכיבוי חילצו מהרכב את הנוסעים בהם מבוגרים וילדים כשהם ללא סימנים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם". ישראלי אמרה בשיחה עם חדשות עשר כי "קטסטרופה כזאת לא ראיתי בכל שנותיי במד"א - לא ניתן לעכל את המראות האלה".

רס"ר מנחם פורמן, מפקד הצוות הראשון, שהגיע לזירה מסר: "הגענו למקום האירוע וזיהינו תאונה בין שני כלי רכב-כאשר האחד מסחרי והשני פרטי. הרכב המסחרי היה בוער ולכן החלנו בפעולות כיבוי ומקביל בפעולות חילוץ לכודים ששוהים ברכב".

 עורכי הדין המייצגים את הנהג הפוגע בתאונת הדרכים בכביש 90 מצפון לעין בוקק
 

עורכי הדין המייצגים את הנהג הפוגע בתאונת הדרכים בכביש 90 מצפון לעין בוקק (חדשות עשר )