שני מבוגרים ושישה ילדים נהרגו בתאונה קטלנית ליד ים המלח

כוחות משטרה הוזעקו לכביש 90, בעקבות תאונה חזיתית בין שני כלי רכב. הכביש נחסם לתנועה בשני הכיוונים. "קטסטרופה כזאת לא ראיתי בכל שנותיי במגן דוד אדום"

שמונה בני אדם נהרגו בתאונת דרכים קטלנית שהתרחשה היום (שלישי) בכביש 90 מצפון לעין בוקק. שישה מההרוגים - ילדים בגילי 12-3. כביש 90 נחסם לתנועה מצומת מצוקי דרגות לעין בוקק בשני הכיוונים.

כוחות משטרה הוזעקו למקום בעקבות תאונת דרכים חזיתית בין שני כלי רכב. אחד מכלי הרכב אף עלה באש. בתחילה, חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירת התאונה דיווחו על שמונה פצועים ונמסר כי חמישה מהפצועים שנלכדו ברכב הבוער, שני מבוגרים ושלושה ילדים, מחוסרי הכרה.

 זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 (כבאות והצלה נגב)

 

שלושה נוספים שנסעו ברכב האחר נפצעו ברמות שונות: אישה כבת 52 נפצעה קל בגפיים ונערה כבת 12 שנפגעה בינוני בראשה. כמו כן, גבר כבן 50 נפצע קל. שתי הנשים פונו לבית החולים סורוקה במסוק ואילו הגבר פונה לאותו מוסד רפואי באמבולנס.

בהמשך, התברר כי ברכב המסחרי שעלה באש נסעו לפחות שמונה אנשים: שני מבוגרים ושישה ילדים. במשטרה פתחו בבדיקת נסיבות התאונה.

 זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 (google maps )

 
 זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 ( כב"ה נגב)

 

חובשת בכירה במד"א שרה ישראלי ופרמדיק מד"א עמירם מועלם סיפרו: "מדובר בתאונה מזעזעת, כשהגענו למקום הבחנו ב-2 כלי רכב על הכביש. אחד מהם עלה באש כשהוא מלא בנוסעים והמראות היו קשים. כוחות הכיבוי עסקו בכיבוי הרכב והחלו בחילוץ האנשים שנלכדו. ברכב השני נפגעו 3 נוסעים, אישה כבת 52 ונערה כבת 12 שנפגעו באורח בינוני, לאחר טיפול ראשוני במקום העלנו אותן למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותן לבי"ח סורוקה כשהן סובלות מחבלות בראש ובגפיים, נהג הרכב גבר בשנות ה 50 שנחבל באורח קל טופל ופונה באמבולנס שלנו לבי"ח סורוקה. כוחות הכיבוי חילצו מהרכב את הנוסעים בהם מבוגרים וילדים כשהם ללא סימנים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם". ישראלי אמרה בשיחה עם חדשות עשר כי "קטסטרופה כזאת לא ראיתי בכל שנותיי במד"א - לא ניתן לעכל את המראות האלה".

בסרטון: חובשת מד"א שרה ישראלי בשיחה עם חדשות עשר >>

רס"ר מנחם פורמן, מפקד הצוות הראשון, שהגיע לזירה מסר: "הגענו למקום האירוע וזיהינו תאונה בין שני כלי רכב-כאשר האחד מסחרי והשני פרטי. הרכב המסחרי היה בוער ולכן החלנו בפעולות כיבוי ומקביל בפעולות חילוץ לכודים ששוהים ברכב".

  זירת התאונה בכביש 90
 

זירת התאונה בכביש 90 (כבאות והצלה נגב )

 

מוקדם יותר החודש נהרגו זוג תושבי הצפון בני 28, והתינוקת שלהם, בת חצי שנה, כתוצאה מהתנגשות בין אוטובוס לרכב פרטי בכביש 90, בסמוך לצומת נאות הכיכר שבים המלח. צוות מד"א שהגיע למקום קבע את מותם של ההורים וביצע פעולות החייאה בתינוקת, שלא צלחו. נוסף לכך, 14 מנוסעי האוטובוס נפצעו קל מחבלות ומחרדה, טופלו במקום ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה אמר בחקירתו כי המניע לתאונה נבע מתקלה. הנהג שייך לחברת "אגד הסעים", חברת בת של "אגד". דובר "אגד", רון רטנר, מסר בתגובה כי "על פי המראה של האוטובוס, הגלגל השמאלי הקדמי שלו התפוצץ בנסיבות שטרם הובררו וזאת כנראה הסיבה לסטייתו ולגרימת התאונה הקשה הזו".

תאונה בכביש 90. אילוסטרציה
 

זירת התאונה בכביש 90 (דוברות מד"א )

 

עוד נמסר מ"אגד" כי "מדובר בתאונה קשה ומצערת שבה היה מעורב אוטובוס ונהג של קבלן משנה של "אגד היסעים", ולא מדובר באוטובוס של אגד או בקו של אגד. הנהג מסיע באופן קבוע את העובדים של בתי המלון בים המלח מדימונה". בחברה אמרו כי "אגד תמתין לתוצאות בדיקת בוחני התאונה של המשטרה בקשר לנסיבות התאונה הקשה".

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר כי מתחילת חודש אוקטובר נהרגו בכבישי ישראל 38 בני אדם. עוד נמסר כי מתחילת השנה נהרגו 248 בני אדם. יש לציין כי בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו עד ליום זה 310 בני אדם.