פתקי הצבעה בבחירות לרשויות המקומיות, חדשות עשר

הבחירות לרשויות המקומיות: בדקו כמה הצביעו בעיר שלכם

למעלה מ-6 מיליון אזרחים יוכלו לממש את זכותם להצביע בבחירות המוניציפליות. המפה המתעדכנת של משרד הפנים מאפשרת לבדוק את נתוני ההצבעה בכל ישוב

הקרב על הבית: 11,000 קלפיות נפתחו בשבע בבוקר וחברי הקלפי ממתינים לקבל את פניהם של 6.6 מיליון בעלי זכות הצבעה שיוכלו להצביע בבחירות ל-251 עיריות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות. שר הפנים דרעי מסר עם פתיחת הקלפיות: "נצלו את זכותכם להשפיע על השלטון המקומי. זו זכות דמוקרטית ממעלה ראשונה. נצלו את יום השבתון לבילוי אך אל תשכחו קודם להצביע".

 
 
 

למרות חשיבות ההצבעה, אחוזי ההצבעה בבחירות המוניציפליות נמוכים מאחוזי ההצבעה בבחירות הכלליות ובמשרד הפנים הוחלט להכריז על יום הבחירות כיום שבתון על מנת לעודד את האזרחים להצביע. בשנת 2013, בבחירות המוניציפליות הקודמות, עמד אחוז ההצבעה על 51.1%. בשנת 2008, עמד אחוז ההצבעה על 51.9%.

נוסף לכך, במשרד הפנים בנו מפת נתונים מתעדכנת שתאפשר לבדוק בזמן אמת את אחוזי ההצבעה. כמה אנשים הצביעו בישוב שלכם עד כה?

ההצבעה תימשך עד לשעה 22:00. ביישובים של עד 350 תושבים ההצבעה תינעל ב-20:00. אם אף מועמד לראשות המועצה לא השיג יותר מ-40% תמיכה, ייערך סבב הצבעה שני ב-13 בנובמבר. יום הבחירות הוא יום שבתון, אך שירותים חיוניים, כמו גם מסעדות ובתי קולנוע יפעלו כרגיל. כדי לדעת היכן נמצא הקלפי שלכם, היכנסו לאתר הייעודי של משרד הפנים או התקשרו לטלפון 1800-222-290.