מלון קפסולה, חדשות עשר

"שונה ואטרקטיבי": האם טרנד מלונות הקפסולה בדרכו לישראל?

מלונות הקפסולה קטנים מכדי לעמוד בהם ולא מיועדים לקלסטרופובים, אך עשויים להגיע לישראל עם עליית הביקוש ללינה בשבוע האירוויזיון: "כל יום יש הצעות מיזמים" • "ברקוד"

ישנן לא מעט מדינות בהן פתרונות שינה חסכוניים הם כבר חלק משגרת התיירות. קפסולות השינה הן סממן של התקופה, בה מחירי הטיסות צונחים, נפח התיירות עולה והביקוש למלונות עולה. הקפסולות אמנם קטנות מכדי לעמוד בהן ולא מיועדות לסובלים מקלסטרופוביה, אך נותנים פרטיות שהאכסניות לא מספקות.

טימור חננשווילי, מנכ"ל Space Development, מנסה להביא לקהל הגרמני את בשורת הלינה הצפופה. "אני חושב שב-150 שקל ללילה אפשר לספק את הלינה עם כל השירותים הנלווים", אמר חננשווילי. "זה שונה ואטרקטיבי, ואנשים רוצים לחוות חוויות חדשות".

טרנד מלונות הקפסולה נולד בטוקיו – אחת הערים היקרות בעולם – בשנות ה-70. אבל מה שנוצר כפיתרון שינה לאנשי עסקים, הפך למוצר תיירותי אסתטי משודרג, אבל גם חסכוני וזול. "ביפן יש כמאתיים בניינים המאכלסים מלונות קפסולה", אמר הידטקה יונמוטו, מנהל מלון הקפסולות "9 שעות". "יש אצלנו לא מעט צעירים שמטיילים בתוך יפן, וגם תיירים שמגיעים מבחוץ".

הטרנד עשוי להגיע גם לארץ בשנה הקרובה: לאחר ההודעה כי אירוויזיון 2019 ייערך בתל אביב, עלתה שאלת הלינה בעיר בזמן התחרות. המחירים כמובן יעלו, אך העיר רוצה לקלוט אליה כמה שיותר תיירים. "אנחנו מחפשים עכשיו לקראת האירוויזיון הרבה מאוד אפשרויות שכמו באפקט האקורדיון ירחיבו את המצאי שיש בעיר ואחר כך יצטמצמו כשהאירוויזיון יגמר", אמר איתן שוורץ, מנכ"ל "עיר עולם ותיירות" בעיריית תל אביב-יפו. "כל יום אני פוגש יזם שמציע לי קפסולות, אנחנו בוחנים בין השאר אפשרויות של חדרים מתנפחים מגניבים בפארק הירקון".