התקווה הושמעה שוב באבו דאבי: מדליית זהב לג'ודאי פיטר פלצ'יק

פלצ'יק הכניע עם ווזארי בניקוד זהב את יריבו האזרי, אלמר גאסימוב, והביא את הזהב השני לישראל בגראנד סלאם באיחוד האמירויות, לאחר הניצחון של שגיא מוקי אתמול

הג'ודאי פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) הכריע היום (שני) עם ווזארי בניקוד זהב את יריבו מאזרבייג'ן, אלמר גאסימוב, והביא לישראל מדליית זהב שנייה בגראנד סלאם באיחוד האמירויות. זאת לאחר ששגיא מוקי (מעל 100 ק"ג) זכה אתמול גם הוא במדליית זהב.

חברת הכנסת מרב מיכאלי, ברכה בטוויטר: "וואו. מדליית זהב שנייה באבו דאבי לפיטר פלצ׳יק. גאווה אדירה. פעם שלישית ואני מזמינה את כולם לגלידה. יכולים להרשות לעצמם את הקלוריות".

הג'ודאי פיטר פלצ'יק שר את התקוה על הפודיום באבו דאבי
 

הג'ודאי פיטר פלצ'יק שר את התקוה על הפודיום באבו דאבי ( חדשות עשר)

 

כאמור, אתמול הייתה הפעם הראשונה שבה המשלחת הישראלית מתחרה תחת דגל ישראל בבירת איחוד האמירויות, והמנון "התקווה" הושמע לראשונה מעל הפודיום באולם ההיאבקות לאחר הזכייה של מוקי.

כבר ביום שבת, יום התחרויות הראשון, הספיקו נציגי המשלחת הישראלית לגרוף שלוש מדליות ארד. בקרב הנשים זכו גילי כהן ותמנע נלסון לוי ובקרב הגברים ברוך שמאילוב. 


האלוף הטרי שיתף בתחושותיו, זמן קצר לאחר הזכייה: "אני נורא שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה עם מדליית זהב ולהשמיע את ההמנון פה באבו דאבי", אמר מוקי בן ה-26. "בפעמים האחרונות התחרינו פה ללא הדגל וזה היה מאוד חסר. אני כל כך שמח שהצלחתי לנצל את ההזדמנות הזאת והשמיע לכולם פה באבו דאבי את ההמנון שלנו".

"זה רגע מאוד מרגש בקריירה שלי, שלא אשכח", הוסיף, ואמר בנימה אישית: "מקווה שהצלחתי להביא קצת שמחה עם כל האירועים שקרו לאחרונה, שמעתי עליהם - לבי עם המשפחות. רוצה להגיד תודה לכל מי שעבד כדי שנתחרה עם הדגל, תודה לכל הצוות שהיה איתי שם. אני מאוד גאה לייצג את ישראל". 

הנשיא ראובן ריבלין מסר "ברכות חמות מירושלים לשגיא מוקי, שהביא לנו הרבה כבוד וגאווה כשזכה במדליית הזהב בטורניר הגראנד סלאם בג'ודו". לדבריו, בהודעה בטוויטר, "כמה מרגש לשמוע את 'התקווה' בפעם הראשונה באבו דאבי. שגיא יקירנו, אתה אלוף".

ראש הממשלה נתניהו כתב בפייסבוק: "שגיא מוקי - אתה ענק! הבאת גאווה אדירה לכולנו כשבזכותך השמיעו לראשונה את 'התקווה' באבו דאבי. כולנו גאים בך מאוד!". יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, התמוגג גם הוא מהזכייה, וכתב בטוויטר: ״שגיא מוקי אתה אלוף! התרגשות גדולה לשמוע את ההמנון שלנו, התקווה, מנוגן בגאווה לראשונה באבו דאבי. שגיא, אנחנו מצדיעים לך, הבאת כבוד גדול למדינת ישראל".