שגיא מוקי: "'התקווה' באבו דאבי - רגע מיוחד לא רק בשבילי"

הג'ודוקא שזכה במדליית זהב באיחוד האמירויות סיפר לחדשות עשר: "אני מאוד שמח שהצלחתי להילחם פה, וגאה לייצג את המדינה". על טוקיו: "זו המטרה העיקרית, אבל יש עוד דרך"

"זה רגע מאוד מיוחד בשבילי, ואני מאמין שלא רק בשבילי", כך סיפר היום (ראשון) הג'ודוקא שגיא מוקי, בריאיון לחדשות עשר זמן קצר לאחר שזכה במדליית הזהב בתחרות הגראנד סלאם באבו דאבי. "זאת הזדמנות מיוחדת לבוא ולנגן פה את 'התקוווה', באבו דאבי, משהו שעוד שלא קרה".

לדבריו, "לפני שנתיים התחרינו ללא הדגל, לא יכולנו להשמיע את ההמנון. אני מאוד שמח שהצלחתי להילחם היום, ולעשות את זה פה באבו דאבי. אני גאה לייצג את המדינה". הוא הוסיף: "אני מאוד שמח שהצלחתי לעשות את זה, ומחבק את כולם בארץ".

"אבו דאבי זה טורניר לא פשוט, מגיעים לפה כל הטופ העולמי", הבהיר מוקי, שסיפר על השיקום מאז שהפסיד מדליה באולימפיאדה האחרונה - ועל ההכנות לאולימפיאדה הבאה בטוקיו. "היום אני עם מדליית זהב, אני אלוף אירופה. טוקיו זו המטרה העיקרית, אבל יש לנו עוד דרך עד אז", סיפר.


על השהות במדינה עמה לישראל אין יחסים דיפלומטיים, אמר מוקי: "יש פה יותר מאבטחים מספורטאים. זה מלון-שדה או מלון-תחרות, לא מטיילים פה. אבל התנאים פה טובים". כאמור, זו הייתה הפעם הראשונה שבה המשלחת הישראלית מתחרה תחת דגל ישראל בבירת איחוד האמירויות, והמנון "התקווה" הושמע לראשונה מעל הפודיום באולם ההיאבקות לאחר הזכייה.

 שגיא מוקי בראש הפודיום באבו דאבי
 

שגיא מוקי בראש הפודיום באבו דאבי (איגוד הג'ודו )

 

כבר אתמול, ביום התחרויות הראשון, הספיקו נציגי המשלחת הישראלית לגרוף שלוש מדליות ארד. בקרב הנשים זכו גילי כהן ותמנע נלסון לוי ובקרב הגברים ברוך שמאילוב. 


האלוף הטרי שיתף בתחושותיו, זמן קצר לאחר הזכייה: "אני נורא שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה עם מדליית זהב ולהשמיע את ההמנון פה באבו דאבי", אמר מוקי, בן ה-26, והוסיף: "בפעמים האחרונות התחרינו פה ללא הדגל וזה היה מאוד חסר. אני כל כך שמח שהצלחתי לנצל את ההזדמנות הזאת והשמיע לכולם פה באבו דאבי את ההמנון שלנו".

"זה רגע מאוד מרגש בקריירה שלי, שלא אשכח", הוסיף, ואמר בנימה אישית: "מקווה שהצלחתי להביא קצת שמחה עם כל האירועים שקרו לאחרונה, שמעתי עליהם - לבי עם המשפחות. רוצה להגיד תודה לכל מי שעבד כדי שנתחרה עם הדגל, תודה לכל הצוות שהיה איתי שם. אני מאוד גאה לייצג את ישראל". 

הנשיא ראובן ריבלין מסר "ברכות חמות מירושלים לשגיא מוקי, שהביא לנו הרבה כבוד וגאווה כשזכה במדליית הזהב בטורניר הגראנד סלאם בג'ודו". לדבריו, בהודעה בטוויטר, "כמה מרגש לשמוע את 'התקווה' בפעם הראשונה באבו דאבי. שגיא יקירנו, אתה אלוף".

ראש הממשלה נתניהו כתב בפייסבוק: "שגיא מוקי - אתה ענק! הבאת גאווה אדירה לכולנו כשבזכותך השמיעו לראשונה את 'התקווה' באבו דאבי. כולנו גאים בך מאוד!". יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, התמוגג גם הוא מהזכייה, וכתב בטוויטר: ״שגיא מוקי אתה אלוף! התרגשות גדולה לשמוע את ההמנון שלנו, התקווה, מנוגן בגאווה לראשונה באבו דאבי. שגיא, אנחנו מצדיעים לך, הבאת כבוד גדול למדינת ישראל".