היסטוריה באבו דאבי: הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה בזהב

מוקי הביא כבוד לנבחרת, ו"התקווה" הושמע לראשונה בבירת איחוד האמירויות. ריבלין: "ברכות חמות מירושלים, שגיא יקירנו, אתה אלוף". נתניהו: "הבאת גאווה אדירה לכולנו"

הג'ודוקא הישראלי שגיא מוקי זכה היום (ראשון) במדליית הזהב בתחרות הגראנד סלאם באבו דאבי. זו הפעם הראשונה שבה המשלחת הישראלית מתחרה תחת דגל ישראל בבירת איחוד האמירויות, והמנון "התקווה" הושמע לראשונה מעל הפודיום באולם ההיאבקות לאחר הזכייה.

כבר אתמול, ביום התחרויות הראשון, הספיקו נציגי המשלחת הישראלית לגרוף שלוש מדליות ארד. בקרב הנשים זכו גילי כהן ותמנע נלסון לוי ובקרב הגברים ברוך שמאילוב. 


האלוף הטרי שיתף בתחושותיו, זמן קצר לאחר הזכייה: "אני נורא שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה עם מדליית זהב ולהשמיע את ההמנון פה באבו דאבי", אמר מוקי בן ה-26, והוסיף: "בפעמים האחרונות התחרינו פה ללא הדגל וזה היה מאוד חסר. אני כל כך שמח שהצלחתי לנצל את ההזדמנות הזאת והשמיע לכולם פה באבו דאבי את ההמנון שלנו".

 שגיא מוקי בראש הפודיום באבו דאבי
 

שגיא מוקי בראש הפודיום באבו דאבי (איגוד הג'ודו )

 

"זה רגע מאוד מרגש בקריירה שלי, שלא אשכח", הוסיף, ואמר בנימה אישית: "מקווה שהצלחתי להביא קצת שמחה עם כל האירועים שקרו לאחרונה, שמעתי עליהם - לבי עם המשפחות. רוצה להגיד תודה לכל מי שעבד כדי שנתחרה עם הדגל, תודה לכל הצוות שהיה איתי שם. אני מאוד גאה לייצג את ישראל". 

הנשיא ראובן ריבלין מסר "ברכות חמות מירושלים לשגיא מוקי, שהביא לנו הרבה כבוד וגאווה כשזכה במדליית הזהב בטורניר הגראנד סלאם בג'ודו". לדבריו, בהודעה בטוויטר, "כמה מרגש לשמוע את 'התקווה' בפעם הראשונה באבו דאבי. שגיא יקירנו, אתה אלוף".

ראש הממשלה נתניהו כתב בפייסבוק: "שגיא מוקי - אתה ענק! הבאת גאווה אדירה לכולנו כשבזכותך השמיעו לראשונה את 'התקווה' באבו דאבי. כולנו גאים בך מאוד!". יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, התמוגג גם הוא מהזכייה, וכתב בטוויטר: ״שגיא מוקי אתה אלוף! התרגשות גדולה לשמוע את ההמנון שלנו, התקווה, מנוגן בגאווה לראשונה באבו דאבי. שגיא, אנחנו מצדיעים לך, הבאת כבוד גדול למדינת ישראל".

מוקי בן ה-26 זכה בעבר פעמיים באליפות אירופה בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג, בתחרות בבאקו ב-2015 ובתל אביב השנה.