המועמדת הדרוזית הראשונה לראשות הכפר: "משלמת מחיר כבד"

סמירה רדא עמראן מתמודדת לראשות המועצה הדרוזית עין קנייא שברמת הגולן. תושבי הכפר, לדבריה, מחרימים את מי שמתכנן להצביע: "התושבים לא מאמינים כלל בבחירות"

סמירה רדא עמראן עשתה היסטוריה כפולה: היא המועמדת הדרוזית הראשונה לראשות מועצה, בפעם הראשונה שבה נערכות בחירות ברשויות הדרוזיות ברמת הגולן.

עמראן מתמודדת לראשות הכפר עין קנייא, שהוא הכפר הקטן ביותר ברמת הגולן. הכפר מונה כ-2,300 תושבים, מתוכם 1,600 בעלי זכות הצבעה, אך אחוז המצביעים צפוי להיות נמוך במיוחד. "רבים מתושבי הכפר מחרימים את מערכת הבחירות על רקע אידיאולוגי, הם לא רוצים לשתף פעולה עם הריבונות הישראלית", הסבירה עמראן. "יש הרבה גורמים שגרמו לתושבים לאבד אמון במדינה, הם לא מאמינים שהבחירות יהיו לטובתם".

 סמירה רדא עמראן, מתמודדת לראשות הכפר עין קנייא
 

סמירה רדא עמראן, מתמודדת לראשות הכפר עין קנייא (חדשות עשר)

 

בשל ההתנגדות העזה שמעוררת מערכת הבחירות בכפר, כמעט שלא ניתן להרגיש בתכונה לקראת יום הבחירות - אין סקרים, שילוט או תעמולת בחירות. "זה נתפס כהתרסה ואנו לא רוצים לעורר יותר מדי התנגדות", סיפרה עמראן. "יש חרם חברתי ודתי על כל מי שמועמד ומתכנן להצביע".

עמראן הוסיפה כי היא ובני משפחתה משלמים מחיר כבד על בחירתה לרוץ לראשות המועצה: "לא ייכנסו אלינו הביתה, לא נוזמן לאירועים חברתיים. זה איום ונורא כי בסופו של דבר באתי מטעמים חברתיים בלבד. אני לא פוליטיקאית. באתי מתוך אהבה לכפר שלי ולאנשים שלי ואני רוצה לפעול למענם, לתת להם את כלמה שלא קיבלו עד היום".

עמראן סיפרה כי התגובות השליליות שבהן היא נתקלת נובעות מההתנגדות לעצם קיום הבחירות, ואינן על רקע היותה אישה. "בשני העשורים האחרונים יש קפיצה מאוד חיובית במעמד האישה ברמת הגולן", אמרה עמראן. "יש אצלנו נשים מוכשרות שממלאות תפקידים מאוד בכירים".