התפרעויות בכפר מנדא, חדשות עשר

יידוי אבנים וקטטות: מערכת הבחירות האלימה לרשויות המקומיות

ברקע הבחירות שייערכו בשבוע הבא, במספר מקומות ברחבי הארץ ניכר כי המאבק הפוליטי הצית חיכוכים בין היריבים הפוליטיים, שבחלקם אף הדרדרו במהירות לכדי עימותים אלימים

בשבוע הבא ייערכו הבחירות לרשויות המקומיות, ובמספר מוקדים ברחבי הארץ ניתן לראות כי הרוחות כבר סוערות לקראת המרוץ הפוליטי. בחלק מהמקרים, הגיעו המהומות אף לכדי אלימות של ממש.

בכפר מנדא שבצפון פרצה אתמול (רביעי) קטטה בין שתי משפחות תושבות הכפר. מאות אנשים לקחו חלק בעימותים, ירו זיקוקים ויידו אבנים. במהלך ההתפרעויות הותקפו שוטרים ונגרם נזק לניידות משטרה. ארבעה בני אדם נפצעו קל, ו-12 נעצרו.

באור יהודה התחוללו גם כן מהומות ברקע הבחירות הקרבות. קטטה פרצה בין מספר פעילים פוליטים בעיר, שתקפו זה את זה וזרקו חפצים כבדים אחד לעבר השני, כפי שניתן לראות בתיעוד.

בירושלים, סוחרים בשוק מחנה יהודה חסמו סיור בחירות שערך במקום המועמד זאב אלקין, תוך כדי שקראו לתמיכה ביריבו, משה ליאון. מהמטה של אלקין נמסר בתגובה: "משה ליאון שוב חצה קו אדום כאשר שלח את עוזריו הבכירים לנסות לפוצץ את ביקור התמיכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם השר זאב אלקין בשוק מחנה יהודה. ליאון, והבוסים שלו דרעי וליברמן, נכשלו במאמץ למנוע את תמיכתו של ראש הממשלה בשר אלקין, והם ייכשלו בקלפי ביום שלישי".

זו תקופה ארוכה שמתחוללת בירושלים סערה סביב המירוץ לראשות העיר. באוגוסט האחרון עזב המועמד החרדי, יוסי דייטש, את ביתו הסמוך לשכונת מאה שערים, לאחר שלדבריו קיבל איומים על חייו וסבל מהתעמרויות מצד חברי הפלג הקיצוני "נטורי קרתא". בתחילת השבוע, רדפה קבוצת חרדים קיצונים אחרי דייטש ברחוב, בשל העובדה שהוא נתפס ברחוב החרדי כליברל.