אוניבריסטת בן גוריון בבאר שבע, יניב גולן

יממה לאחר תל אביב: הסתיימה השביתה גם באוניברסיטת בן גוריון

הלימודים במוסד האקדמי בבאר שבע ישובו לסדרם, לאחר שארגון הסגל הזוטר הגיע להבנות עם ההנהלה. יו"ר הארגון: "השגנו שורה של הישגים דרמטיים שידאגו לביטחון תעסוקתי"

שביתת הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע הסתיימה בתום כשבועיים – כך הודיע אמש (רביעי) ארגון הסגל הזוטר במוסד. הלימודים במקום ישובו לסדרם היום. בהודעת הארגון נכתב כי "בתום מו"מ קדחתני עם הנהלת האוניברסיטה הגיעו הצדדים להבנות המהוות פריצת דרך באשר לתנאי ההעסקה של הסגל". ביום שלישי הסתיימה שביתה דומה באוניברסיטת תל אביב.

על פי הארגון, הצדדים הגיעו להסכמה כי תישמר זכותם של העובדים לימי מחלה ואבל. עוד הושג כי לראשונה בתולדות האוניבסיטאות יתקיים הסדר הודעה מוקדמת על פיטורין בשנה האקדמית הבאה לכל המאוחר עד ה-15 ביולי בכל שנה. כמו כן, נמסר כי הושגה תוספת שכר של כ-20% לחברי המסלול המקביל.

מארגון הסגל הזוטר נמסר כי "ההסכם החדש יוביל לשקיפות בהגדרת משימות לבודקי עבודות, יגרום לשיפורים בהליכי מינוי דוקטורנטים לדרגת מדריך כנהוג באוניברסיטאות האחרות, יישם מנגנון לטיפול בעיכוב הוצאת מינויים לתלמידי מחקר וימנע פגיעה בהחזרי הוצאות הנסיעה של תלמידי המחקר הנוכחיים.

יו״ר הארגון, עמית שמרת, אמר לאחר ההודעה על סיום השביתה כי "אנו גאים לסיים קרוב לשבועיים של שביתה בראש מורם ועם שורה של הישגים דרמטיים עבור הסגל האקדמי הזוטר, שיבטיחו ביטחון תעסוקתי והעסקה הוגנת ל-75% מסגל ההוראה באוניברסיטה".

 אונ' ת"א
 

אוניברסיטת תל אביב (istock)

 

ביום שלישי, כאמור, הודיע ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב על סיום השביתה. בעקבות ההחלטה הלימודים חזרו לשגרה אתמול. ארגון הסגל האקדמי הזוטר, הכולל עוזרי הוראה, מתרגלים, עמיתי הוראה, מורים מן החוץ ומורים במסלול המקביל, במוסד האקדמי הגיע לסיכום על מסמך עקרונות, שייחתם בימים הקרובים עם הנהלת האוניברסיטה.

מהארגון נמסר אז כי בין רשימת הדרישות שנענו על ידי ההנהלה נמנים: הגדלת ההפרשות לפיצויים והמענק החד פעמי, הקמת קרן מעונות להורים וילדים קטנים ותיקון סעיפים לא חוקיים בנוגע לתשלום ימי מחלה. נוסף על כך, הסגל הזוטר יזכה בשיפור משמעותי של תהליכי סיום ההעסקה והשקיפות בנוגע לעתידם המקצועי.