זאב אלקין: "הבחירות לראשות עיריית י-ם יוכרעו בסיבוב השני"

המתמודד יצא נגד חבריו לקואליציה וטען: "משה ליאון מובל על ידי אריה דרעי ואביגדור ליברמן, הם עומדים מאחוריו והם ינהלו אותו גם לאחר מכן"

זאב אלקין, השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, שיתמודד בשבוע הבא על ראשות העיר ירושלים, התארח הערב (רביעי) בתוכנית "לונדון את קירשנבאום" והתייחס למירוץ הצמוד לראשות העיר.

"אם מפת המועמדים תישאר כמו שהיא, יהיה מירוץ צמוד של שלושה מועמדים: עופר ברקוביץ', אני ומשה ליאון", אמר השר, והוסיף: "זה יוכרע כנראה בסיבוב שני, שבו עופר ברקוביץ' יפסיד או לי או לליאון, השאלה מי יתמודד מולו. בסוף התמונה היא שראש העיר הבא הוא או אני או משה ליאון", כך לשיטתו.

אלקין כבר הפסיד במירוץ לתמיכת ראשי הקהילה החרדית בעיר, שהודיעו כי יעמדו לצדו של משה ליאון: "כולם יודעים שאריה דרעי הוא שהביא את תמיכת דגל התורה למשה ליאון. כשנכנסתי למרוץ נאמר לי מלכתחילה שרוב הסיכויים שזה מה שיקרה".

 השר להגנת הסביבה לירושלים ולמורשת, זאב אלקין
 

השר להגנת הסביבה לירושלים ולמורשת, זאב אלקין (חדשות עשר )

 
 
 

בהמשך תקף אלקין גם את אביגדור ליברמן, שכמו דרעי, עומד בראש שותפה קואליציונית של הליכוד בממשלה הנוכחית: "משה ליאון כבר בפעם השנייה מובל על ידי דרעי וליברמן, הם עומדים מאחוריו, והם ינהלו אותו גם לאחר מכן. הבעיה היחידה שיש לי היא כשמנסים להסתיר את זה. דרעי כבר לא מסתיר את זה ולכן אין בעיה, אביגדור ליברמן ניסה ועדיין מנסה להגיד שהוא לא קשור והוא לא מתערב אבל אנחנו יודעים שהיועצים הבכירים שלו תמיד נצפים במקומות המכריעים והם אלה שמסדרים לליאון את העניינים".

עוד לפני כן, נתבקש השר אלקין לחוות את דעתו על הפרסום ב"ישראל היום" לפיו נתניהו לא הקדים את הבחירות מחשש שהנשיא ריבלין לא יטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה בשל חקירותיו: "בשיחות שלי עם ראש הממשלה הוא לכאורה לא מזדרז לבחירות. דיברתי איתו הרבה פעמים על סוגיית הקדמת הבחירות, ואף פעם לא שמעתי תיאוריה כמו זו שפורסמה הבוקר ב'ישראל היום'".

בתשובה לשאלה על הדרת שחקנים מוסלמים מקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, השיב: "זה טעות שהופכים את זה לסוגיה לאומית. אני גדלתי במדינה שבה פוליטיקאים קבעו מי יהיה שחקן תיאטרון ומי יהיה שחקן כדורגל", אמר אלקין, והוסיף: "התשובה שלי היא שאין לי בעיה לא כך ולא כך. אני חושב שמי שצריך לקבוע זה הנהלת הקבוצה ולא פוליטיקאים. אולי גם אתחיל להכתיב להם עם איזה הרכב לעלות, גם על זה יש ויכוח גדול בקרב האוהדים. זו מציאות שעזבתי בברית המועצות ואני לא אתן להחזיר אותנו לשם".