סריקות בכפר שויכה ממנו יצא המבחל שביצע את פיגוע הירי בברקן, דו"צ

הפיגוע בברקן: מסתערבים עצרו סייען למחבל ליד טול כרם

כוחות מג"ב ביצעו סריקות באזור, במסגרתן נעצרו מספר חשודים ואף בוצע ירי לעבר ביתו של אחד מהם בכפר דנבה. אחד העצורים - חשוד שהעניק אוכל ומסתור לאשרף נעלאוה

כוחות משמר הגבול ומסתערבים עצרו הלילה (רביעי) ליד טול כרם סייען למחבל הנמלט אשרף נעאלוה שרצח שני ישראלים באזור התעשייה ברקן שבשומרון. החשוד מתן למחבל אוכל ומסתור בימים שלאחר הפיגוע. מספר חשודים נעצרו.

בפעולה בכפר דנבה היה מידע על הימצאות כמה סייענים של נעלווה. צוותים של מסתערבים סגרו על בית עם מספר פלסטינים חשודים. החשד היה שאחד הסייענים חמוש. המסתערבים ירו אש מנשק קל לעבר פתחי הבית והחשודים הסגירו עצמם.

בשבוע שעבר צה"ל הפיץ כרוזים בטול כרם, המזהירים את התושבים מפני מתן סיוע למחבל אשרף נעאלוה – כך על פי דיווח פלסטיני. 

 אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן
 

אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן (חדשות עשר )

 
 
 

בכרוזים נכתב כי "כל הנותן למחבל סיוע - מסתכן בתקופת מאסר ארוכה ושלילת היתרים". טרם ברור מה הרקע לפרסום האזהרות, ואם הדבר נעשה בהתבסס על מידע בדבר מקום הימצאו האפשרי של המחבל.

המצוד אחר המחבל, שנמלט מזירת האירוע, נמשך. לפני כשבועיים ערכו כוחות הביטחון סריקות בכפר שויכה, שבו מתגורר נעאלוה, וביצעו מספר מעצרים. הפלסטינים דיווחו כי הכוחות עברו מבית לבית, והועלה כלי טייס בלתי מאויש לאוויר כדי לאתר את המחבל.

 זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן
 

זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן (באדיבות המשפחה )

 

בכוחות הביטחון בוחנים שני אזורים שאליהם נעאלוה עשוי היה להימלט: שכם והכפרים הפלסטיניים במערב שומרון. ההערכה היא שנעאלוה כנראה תפס טרמפ עם נהג פלסטיני שלא ידע שמדובר במחבל.

בשבוע שעבר מסר צה"ל הודעה למשפחתו של נעאלוה על הכוונה להרוס את ביתם. ההערכה היא כי המחבל לא ציפה לצאת מזירת הפיגוע בחיים, ולכן לא בהכרח הכין מראש מקום מסתור מסודר. לפיכך, החקירה מתמקדת באנשים הקרובים אליו. 

כזכור, לפני כשבועיים המחבל הגיה לאזור התעשייה ברקן הסמוך לאריאל, וירה למוות בזיו חג׳בי וקים יחזקאל-לבנגרונד, מנהל במפעל ומזכירתו.