דומה לרוס מ"חברים": המשטרה פרסמה תמונת גנב - ועוררה סערה

הרשויות באנגליה שחקרו אירוע גניבה במסעדה, הבטיחו שדייוויד שווימר אינו חשוד בגניבה, למרות שמשתמשי פייסבוק רבים הבחינו בדמיון בולט בין המבוקש לבין כוכב "חברים"

דוברות משטרת עיריית בלקפול, השוכנת בחוף הצפון-מערבי של אנגליה, לא תיארה לעצמה שתמונת חשוד בגניבה ממסעדה שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה, תכה גלים ברשת בעוצמה רבה כל כך.

הרשויות הבריטיות ביקשו את עזרת הציבור באיתור החשוד, והעלו תמונה ממצלמת אבטחה שמציגה את האלמוני. לאחר שעה, הגיבו לפרסום כ-35 אלף משתמשים מסיבה משעשעת. רובם, הבחינו בדמיון בין החשוד לבין השחקן דיוויד שווימר, שגילם את רוס גלר בסדרה "חברים". "הוא דומה לרוס מחברים", כתב אחד המגיבים.

לאחר שהבחינה המשטרה בהיקף החשיפה העצום לו זכה הפוסט, החליטה להוסיף בעצמה תגובה רשמית לפרסום, שהפכה בעצמה לוויראלית. "משטרת בלקפול מודה לכולכם על התגובות המהירות שלכם", כתבה המשטרה. "בדקנו את העניין ביסודיות ואישרנו כי דיוויד שווימר שהה באמריקה בתאריך זה", הוסיפו.

הגולשים המשועשעים המשיכו בשלהם והוסיפו תגובות שמתייחסות לתפקידו המוכר של שווימר כרוס מחברים. "נראה שהמשטרה דחקה אותו לפינה ואז הוא ביצע תרגיל ציר והצליח לברוח", כתב הגולש ג'יי מורדוך, בהקשר ישיר לאחת הסצנות המפורסמות בסדרה בה רייצ'ל וצ'נדלר מסייעים לרוס להעלות ספה לדירה שלו דרך חדר המדרגות. "ראיתי אותו מאחורי בחנות באותו הזמן, בדיוק כשהתפללתי לסנדוויץ'", כתב הגולש קרייג תומפסון כשהוא מתייחס לסצנה מפורסמת אחרת.

עם זאת, משתמשי פייסבוק אחרים ניסו להזכיר לחבריהם שמדובר פה בפשע אמיתי שהתרחש. "הוא גנב, וזה רציני", כתבה גרייס הייגהם. "אבל התגובות פה משעשעות", הוסיפה.

תגובות בולטות נוספות לפוסט הוויראלי:

למרות הפרסום הרחב לו זכתה תמונת החשוד שהפכה ויראלית, המשטרה עדיין לא הצליחה לשים ידה על האלמוני וממשיכה לבקש את עזרת הציבור באיתורו.

שווימר, מצדו, הגיב במחווה: