בגלל חוסר בתקציב: המרפאה היחידה המטפלת במבקשי מקלט - תיסגר

מרפאת המומחים של "טרם" צפויה להיסגר בעקבות חילוקי דעות בין הנהלת המרפאה למשרד הבריאות. המרפאה, שפועלת ע"י מתנדבים, לא תצליח להתקיים אם לא תקבל כחצי מיליון שקלים

מרפאת המומחים של "טרם", היחידה בדרום תל אביב שמטפלת בחסרי מעמד, ובעיקר במבקשי המקלט, צפויה להיסגר בימים הקרובים - כך הודיעה השבוע הנהלת המרפאה. ההודעה על הסגירה התקבלה לנוכח חילוקי דעות עם משרד הבריאות על תקצוב פעילות המרפאה.

במרפאה קיים שירות של חדר מיון המתוקצב ע"י משרד הבריאות, והוא צפוי להמשיך לקבל את המימון. עם זאת, המרפאה כוללת גם רופאים מומחים מתחומים שונים: ילדים, גינקולוגיה, לב ועוד. מרפאה זו פועלת כבר עשר שנים ע"י מתנדבים ואינה מתוקצבת ע"י משרד הבריאות.

מרפאה זו, שזקוקה לציוד רב, לשירותי תרגום ולמעטפת, מתקשה לתפקד בהתבסס על תרומות בלבד, ובעקבות ההחלטה של משרד הבריאות לא לתקצב אותה היא צפויה להיסגר. על פי המרפאה, הסכום הדרוש לתקצובה הוא כחצי מיליון שקלים. ההחלטה לא תשפיע רק על המרפאה בתל אביב, אלא גם בירושלים ובבאר שבע.

ממשרד הבריאות נמסר כי "חוק בריאות ממלכתי אינו חל על מי שאינו בעל מעמד תושב בארץ. מרפאת המתנדבים היא יוזמה ברוכה ולא קיבלה תמיכה תקציבית ישירה על ידי המשרד שמצר על ההחלטה לסגור אותה ומקווה כי יימצא פתרון מהיר להפעלתה".