עזר בשיעורים וביצע מעשי סדום: גבר הורשע בעבירות מין ב-5 אחים

שלומי כהן, מורה לשעבר בן 42, ניצל מערכת יחסים קרובה שרקם עם משפחה, וביצע בחמישה אחים קטינים עבירות מין רבות. "המעשים המיניים הוכחו היטב, מעבר לספק"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר (שני) את שלומי כהן, תושב מבוא חורון בן 42 בשורה של עבירות מין נגד קטינים. פרקליטות מחוז הדרום הגישה לפני שלוש שנים לבית המשפט כתב אישום נגד כהן, מורה לשעבר, בגין עבירות מין בקטינים, אחים, בהם שני ילדים ושלוש ילדות בגילאים של בין 6 ל- 13.

על פי עובדות כתב האישום, כהן, שהיה כאמור מורה בעת חשיפת הפרשה, רקם מערכת יחסים קרובה עם משפחת המתלוננים כאשר התגוררו כולם בגוש קטיף לפני ההתנתקות, ניצל את מערכת היחסים הזו לאחר שאביהם עזב את הבית, וביצע בקטינים בשנים עבירות מין רבות, בהזדמנויות שונות, תוך שהוא מארח אותם בביתו וכן במהלך ביקורים בביתם.

 פדופיל סמול לבית ספר (אילוסטרציה)
 

פדופיל סמוך לבית ספר (אילוסטרציה) (חדשות עשר )

 

לפי האישום, במסגרת מערכת היחסים בין הנאשם לבין משפחת המתלוננים, הוא ביקר בביתם לעיתים קרובות. כהן תמך במתלוננים, סייע להם כלכלית, עזר להם בשיעורי בית, לימד אותם לנגן על כלי נגינה שונים ואף לקח אותם לים. כהן, על פי האישום, ניצל את קרבתם של המתלוננים וביצע בהם בביתם ובביתו עבירות מין, ובכלל זה מעשים מגונים, ניסיונות אינוס ומעשי סדום. חודש לפני הגשת כתב אישום זה, הוגש נגד כהן כתב אישום בבית משפט השלום בפתח תקוה בגין ביצוע עבירות מין דומות בקטין אחר. בעקבות הפרסומים הגיעו בני המשפחה המתלוננים למשטרת אשקלון והגישו תלונה.

מספר חודשים לאחר הגשת כתב האישום, בחודש ינואר 2016, אחד המתלוננים נטל את חייו. כחודשיים לאחר מכן, צירפה הפרקליטות לכתב האישום מתלונן נוסף, אח נוסף של המתלוננים, אשר התגורר בשנים האחרונות בחו"ל ורק לאחר התאבדותו של אחיו, חזר לארץ והגיש תלונה במשטרה בגין עבירות מין שביצע הנאשם גם כלפיו בילדותו.

הרכב השופטים בראשות אריאל ואגו קבע בהכרעת הדין כי "לאחר עיון בכל הראיות ושקילתן אין מנוס מן המסקנה המצערת לפיה כל המעשים המיניים המיוחסים לנאשם הוכחו היטב, מעבר לספק סביר. לגבי רוב המתלוננים הוכחה זו היא ברמה גבוהה במיוחד הרבה מעל ומעבר לכל ספק סביר...". עוד כתב כי "הפעולות שעשה הנאשם בנפגעים קטנים, ההסללה וההרגלה, שהגיעו כמעט לכלל שעבוד, הביאו את הנפגעים למצב בו גם לאחר גיל 14 לא היו מסוגלים להסכים או לא להסכים למעשים מיניים בוודאי שלא הסכמה 'חופשית'. זאת מכיוון שהנאשם שלל מהם עוד בטרם הבשילו והשלימו את גיל ההתבגרות את האפשרות המוחשית לפתח חירות מינית של ממש. תחושת יראה, גועל ודחיה התערבבו אצל המתלוננים בתחושות הערצה, סקרנות, הנאה מינית ורצון להתקרב לנאשם בגיל צעיר ביותר". השופטים קבעו כי כל זאת קרה למרות שלא השתמש בכוח פיזי אלא בכוח אישיותו ומחמאות שחלק.