אלכס טיוס , מכבי תל אביב האתר הרשמי

לא תסתפק במחמאות: מכבי ת"א יוצאת למונטנגרו כשהיא חייבת לנצח

לאחר שני משחקים שהותירו את הצהובים עם הרבה מילים טובות אך לא יותר מזה, הם נתקלים לראשונה ביריבה נחותה – כאשר הדרך לניצחון תעבור בהגנה • כדור מהצד

מכבי תל אביב תגיע הערב (חמישי) לאולמה הביתי של בודוצ'נוסט במונטנגרו, בידיעה ברורה כי הפסד עלול לסבך אותה מאוד, כבר בשלב מוקדם של העונה. בשני המשחקים עד כה, הרשימו הצהובים עם משחק לחימה ונשארו עם הרבה כבוד מול יריבות עדיפות. אולם, גם הם יודעים שעם מחמאות - לא מגיעים להצלבה.

בודוצ'נוסט היא ככל הנראה הקבוצה החלשה במפעל. אולם, למכבי לא כדאי לזלזל במונטנגרים, שכן הכחולים כבר הוכיחו שהם יכולים להפתיע, כשגברו בשנה שעברה על הכוכב האדום בלגרד בגמר הליגה האדריאטית. הקבוצה מהבלקן אגב, גברה אשתקד פעמיים על הפועל ירושלים במסגרת היורוקאפ, כולל ניצחון מוחץ ב-17 הפרש במגרשה הביתי.

בודוצ'נוסט הוכיחה עד כה שהיא מתקשה לייצר נקודות תחת הגנה לוחצת - הרבה בשל היכולת החלשה של הקו הקדמי, שלא מצליח לעשות סלים קלים בצבע. כבר אחרי שני מחזורים היא הקבוצה שקלעה הכי מעט (67 נק' בממוצע למשחק), בהפרש לא קטן. לכן, נראה שהמפתח לניצחון הוא להשאיר את הכחולים על סקור נמוך. דווקא בשל כך, לא כדאי לספאחיה וחניכיו לבוא שאננים למשחק הערב.

 יובל זוסמן

יובל זוסמן (מכבי ת"א האתר הרשמי)

 
 

מכבי תל אביב הציגה עד כה יכולת התקפית משובחת, כאשר בשני משחקים קשים מאוד היא קלעה 85 נקודות בממוצע, הרבה בזכות הציר ווילבקין-בלאק. הבעיה העיקרית עד כה, הייתה בהגנה. חוסר התיאום בצד זה של המגרש ניכר, כאשר צסק"א ופנאתינייקוס הצליחו ליצור לא מעט סלים קלים תחת הסל. הצהובים לוקים בירידה איטית להגנה, שמביאה לנקודות קלות בצד השני, ובלחץ על הכדור בסיום התקפות ארוכות, דבר שבמידה רבה הכריע את ההתמודדות נגד הרוסים שלשום.

בהקשר הזה, יהיה מעניין לראות כיצד פרויקט שילובו של יובל זוסמן יקבל תאוצה, שכן במשחק האחרון (גם בשל היעדרו של פארגו) הוא קיבל דקות רבות, שבהן הציג יכולת הגנתית משובחת מול שניים מהגארדים הטובים באירופה. במידה רבה נראה שהשילוב שלו עם דיאנדרה קיין עשוי ליצור קו הגנתי אחורי מעולה.

אולם, גם במידה והקו האחורי יעשה את העבודה בצד ההגנתי, מכבי צריכה לדאוג מהיכולת החלשה של אלכס טיוס בזמן האחרון. הסנטר, מהחוסמים הטובים ביבשת ובהיסטוריית המפעל כולה, לא מרבה לקבל קרדיט עד כה. בצל היכולת המזעזעת של אובראיינט במשחק הקודם, ובשל העובדה שהגנה טובה בצבע עשויה להבטיח ניצחון – המשחק הערב יכול בהחלט להיות משמעותי לביטחון העצמי של טיוס.

למרות הכוכביות, מכבי תל אביב היא הפייבוריטית הברורה הערב נגד בודוצ'נוסט, ובמידה רבה פשוט חייבת לנצח הערב. הפסד במונטנגרו עלול ליצור כדור שלג שיוביל לפתיחת עונה של 6-0, דבר שממנו יתקשו הצהובים מאוד להתאושש.