כרוז אזהרה שפרסם צה"ל בטול כרם, חדשות עשר

צה"ל הפיץ כרוזים לתושבי טול כרם: "אל תסייעו למחבל מברקן"

על פי דיווח פלסטיני, הצבא הפיץ כרוזים בעיר במטרה להתריע מפני מתן סיוע לאשרף נעאלוה, שביצע את פיגוע הירי בשומרון. מי שימרה את ההנחיה, כך הזהירו - מסתכן בסנקציות

צה"ל הפיץ הלילה (חמישי) כרוזים בטול כרם, המזהירים את התושבים מפני מתן סיוע למחבל אשרף נעאלוה, שביצע את הפיגוע באזור התעשייה בברקן לפני כעשרה ימים – כך על פי דיווח פלסטיני. 

בכרוזים נכתב כי "כל הנותן למחבל סיוע - מסתכן בתקופת מאסר ארוכה ושלילת היתרים". טרם ברור מה הרקע לפרסום האזהרות, ואם הדבר נעשה בהתבסס על מידע בדבר מקום הימצאו האפשרי של המחבל.

 
 
 
 כרוז אזהרה שפרסם צה"ל בטול כרם
 

כרוז אזהרה שפרסם צה"ל בטול כרם ( חדשות עשר)

 

המצוד אחר המחבל, שנמלט מזירת האירוע, נמשך. בשבוע שעבר ערכו כוחות הביטחון סריקות בכפר שויכה, שבו מתגורר נעאלוה, וביצעו מספר מעצרים. הפלסטינים דיווחו כי הכוחות עברו מבית לבית, והועלה כלי טייס בלתי מאויש לאוויר כדי לאתר את המחבל.

בכוחות הביטחון בוחנים שני אזורים שאליהם נעאלוה עשוי היה להימלט: שכם והכפרים הפלסטיניים במערב שומרון. ההערכה היא שנעאלוה כנראה תפס טרמפ עם נהג פלסטיני שלא ידע שמדובר במחבל.

ביום שני מסר צה"ל הודעה למשפחתו של נעאלוה על הכוונה להרוס את ביתם. ההערכה היא כי המחבל לא ציפה לצאת מזירת הפיגוע בחיים, ולכן לא בהכרח הכין מראש מקום מסתור מסודר. לפיכך, החקירה מתמקדת באנשים הקרובים אליו