תושבת עוטף עזה: "אומרים לנו 'באתם לחיות פה? תתרגלו'"

בצל אירועי היממה האחרונה וההסלמה בדרום הארץ, תושבי האזור מספרים על האבסורד שהפך להרגל: "כשפוגע בנו טיל זה שגרה - כשזה מגיע לבאר שבע זה כבר נהיה קו אדום"

ריח הבערה עדיין נודף הערב (רביעי) משדות קיבוצי עוטף עזה. זאת למרות שהיום כלל לא פרצו באזור שריפות. המציאות הביטחונית הבלתי נתפסת בה חיים תושבי האזור הפכה היום גם למנת חלקם של תושבי באר שבע בעקבות ירי הרקטות לעיר, ורבים מהם בחרו ליצור קשר עם חבריהם שנמצאים בקו היישובים הראשון, ולשמוע מהם על ההתמודדות הבלתי פוסקת.

"אנחנו רוצים כל הזמן להשאיר כמה שיותר שגרה", אמר אביתר קיפניס מקיבוץ בארי, והוסיף: "אם יש כאן התפוצצויות או בלונים ושריפות - זאת השגרה שלנו". לפני כחצי שנה התוודענו לעפיפוני התבערה שנשלחים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, ומאז מתמודדים כאן עם איום יום-יומי חדש: "בימי הולדת בקיבוץ יש הנחייה לא להביא בלוני הליום. כל הדברים האלה מבחינתנו זה סימנים של סכנה".

בית משפחת תמנו בבאר שבע, שנפגע מרקטה ששוגרה מרצועת עזה
 

בית משפחת תמנו בבאר שבע, שנפגע מרקטה ששוגרה מרצועת עזה (חדשות עשר)

 

 

 

 

 

 

 

אלונה בר-און, תושבת כפר עזה, סיפר על אהבתה לאזור: "יש פה חיים מאוד פסטורליים, מאוד יפים. קרבה לטבע ולמרחבים". בר-און נולדה וגדלה בעוטף עזה, עברה בצעירותה למרכז, ולפני חודשיים חזרה לנוף ילדותה.

"כל סבב וכל מלחמה פה זה משהו שמתווסף למצב הנפשי של התושבים. שפוגע בנו טיל או שמישהו פה מת – זה כבר בשגרה", סיפרה, ושיתפה בתחושותיה בעקבות ההד הציבורי לאירועי היום: "אומרים לנו 'באתם לחיות פה? תתרגלו'. אבל כשזה מגיע לבאר שבע זה כבר נהיה קו אדום".