דרעי על חזרה לממשלה: "לא פוסל את האפשרות, אם ישתנו הנסיבות"

יו"ר ש"ס החדש טוען כי הצטרפות לקואליציה לא עומדת על הפרק כרגע, אולם בראיון לחדשות 10, הוא מודה שדברים יכולים להשתנות. על חזרתו לתפקיד הבכיר במפלגה: "זו החלטה של הרב עובדיה יוסף, והעיתוי הוא שלו. אני לא ביקשתי, לחצתי או שכנעתי. לא דיברתי איתו על הנושא בחצי השנה האחרונה"

(06:26 דקות)

חזר למקומו הטבעי? חבר הכנסת, אריה דרעי, מונה בשלהי השבוע שעבר לתפקיד יושב ראש ש"ס על-ידי הרב עובדיה יוסף. הוא יחליף את אלי ישי, שכיהן בתפקיד מאז דרעי הורשע בפלילים ונכנס לכלא. לדבריו, הוא כלל לא היה מעורב בתהליך.

 

"אני אגלה סוד קטן. לא דיברתי עם הרב עובדיה יוסף על תפקיד יושב הראש בחצי השנה האחרונה", טען בראיון לחדשות 10. "הרב עובדיה הסביר בקולו שזו הייתה הבטחה מלפני הרבה שנים. זו החלטה שלו והעיתוי הוא שלו. אני לא התעסקתי בזה. לא ביקשתי, לא לחצתי ולא שכנעתי".

 

דרעי מתעקש כי לא ינטור טינה לישי. "בשישי בבוקר, מיד אחרי המינוי, זימנתי את כל הצוות שלי, ואמרתי שאין יותר 'אנשי אלי'. כולנו אנשי ש"ס", הדגיש והוסיף :"כולנו תחת הנהגתו של הרב עובדיה יוסף ומועצת חכמי התורה".

 

על האפשרות שש"ס בהנהגתו תחזור לממשלה, דרעי מעדיף שלא להגיב. "זו שאלה היפותטית, אני לא רואה את זה עומד על הפרק. אנחנו עכשיו באופוזיציה ויש לנו משימה מאוד קשה, להגן על השכבות החלשות", אמר מי שהיה שר הפנים, אולם סייג: "אני לא פוסל את האפשרות הזו, אם ישתנו הנסיבות".

 

לעומת זאת, את האפשרות שינהג כפי שנהג ב-1993, ויסייע להעביר הסכם מול הפלסטינים, הוא דווקא לא לוקח ברצינות. "המזרח התיכון כל כך סוער וגועש. עם מי תחתום? עם הרשות הפלסטינית? מחר בבוקר חמאס ישתלט שם. האזור חייב להיכנס לשקט", הבהיר והוסיף: "אני בעד הסכמי ביניים, הסכמים כלכליים".