בית בבאר שבע שנפגע מרקטה, חדשות עשר

רקטה ששוגרה מעזה נפלה בבית בבאר שבע - הלימודים בעיר בוטלו

אזעקה נשמעה בעיר באמצע הלילה, נזק רב נגרם לבית פרטי. 3 סובלים מחבלות קלות ו-3 לקו בחרדה. הלימודים ביישובי העוטף יחלו בשעה 10. "קרה לי נס, ייקח לי זמן להתאושש"

הסלמה בדרום: שתי רקטות שוגרו הלילה (רביעי) מרצועת עזה, אחת מהן פגעה בחצר בית בבאר שבע. שישה בני אדם פונו כתוצאה מכך לבית החולים. שולשה מהם סובלים מחבלות קלות ושלושה לקו בחרדה. נזק רב נגרם לבית.

בבית שהו אישה ושלושת ילדיה, בני 9, 10 ו-12. הם חולצו מהממ"ד על ידי כוחות המשטרה והועברו לטיפול צוות מד"א יחד עם שני שכנים נוספים. טרם הפגיעה נשמעה אזעקה ברחבי העיר ובסביבתה. השנייה שוגרה לכיוון הים, ונפלה מדרום לגוש דן. 

בווידאו: מוטי גולדשטיין, שגר בבית הסמוך לזה שנפגע

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הודיע כי הלימודים בעיר לא יתקיימו היום בשל נחיתת הרקטה. גם בעומר ובמועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול ושדות נגב בוטלו הלימודים. פיקוד העורף פרסם הנחיות לפיהן, בין היתר, הלימודים ביישובי עוטף עזה יתחילו בשעה 10 בבוקר. נוסף על כך, נאסרה התאספות של למעלה מ-300 אנשים בשטח פתוח, ולמעלה מ-500 בני אדם בשטח סגור. עבודה חקלאית תאושר בתיאום מול החטיבה המרחבית.

"שמענו את האזעקה ואספנו את הילדים במהירות האפשרית לממ"ד. הפיצוץ היה מספר שניות אחרי האיסוף של הילדים מהממ"ד. זה המסר שאני רוצה להעביר. כל אחד אומר 'לי זה לא יקרה', לא לוותר, החיים חשובים - לרוץ למקלט", סיפר לחדשות עשר מוטי גולדשטיין, שגר בסמוך לבית שנפגע. 

אתמול, כזכור, שרים בקבינט המדיני-ביטחוני דחו את הביקורת של שר הביטחון ליברמן וטוענים כי דבריו על יציאה למבצע צבאי בעזה הינם בגדר סיסמאות לצרכים פוליטיים פנימיים. השרים הסבירו כי בישיבת הקבינט האחרונה כלל לא נדונה ברצינות האפשרות של יציאה למבצע בעזה ולא התקיימה כל הצבעה. 

 שר הביטחון אביגדור ליברמן באוגדת עזה
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן באוגדת עזה (חדשות עשר)

 

"זה לא רציני. ליברמן אמר בקבינט את הדברים לפרוטוקול", אמר שר אחד בקבינט. "בגדול נתניהו מנווט את ישיבות הקבינט על עזה ועושה מה שהוא רוצה. לא באמת התקיים ביום ראשון דיון על יציאה למבצע בעזה. נתניהו סיכם בסוף הישיבה ואמר שנמשיך לעקוב".

שר שני בקבינט היה חריף יותר. "ליברמן מבלבל את המוח", אמר השר השני בקבינט. "זה 100 אחוז פוליטיקה. ליברמן לא הציג לקבינט שום תכנית מבצע. לא שם מפות על השולחן. לא רעיון מבצעי. רק אמירות ריקות. אף אחד לא מתייחס לזה. גם לא הצבא". 

בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס והפנו ללשכת שר הביטחון. מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "חברי הקבינט מכירים היטב את התכניות, שהוצגו בקבינט באופן מפורט, בכתב ובעל פה".

"לא כולם בקבינט שותפים לדעתי"

ביום שני אמר ליברמן בריאיון לעיתונאי בן כספית בכנס המנהיגים של "מעריב" כי "הגישה שיכולה להיות הסדרה היא נאיבית. דעתי כשר הביטחון היא שאין לנו ברירה אלא להנחית על חמאס את המכה הכי חזקה שאנחנו יכולים. גם במחיר של הידרדרות לעימות כולל". הוא הודה כי "לא כולם בקבינט שותפים לדעתי". 

היום אמר ליברמן: "כרגע צריך לקבל החלטות ואני מקווה שהקבינט יקבל החלטות". הוא שב והבהיר כי "הדרך היחידה היא מכה הכי קשה על חמאס. מכה קשה תוכל להערכתי להביא לנו חמש שנים של שקט".