שרים בקבינט: ליברמן מבלבל את המוח, לא הציג תוכנית למבצע בעזה

לאחר הביקורת של שר הביטחון, לפיה הקבינט מתנגד ליוזמתו למבצע ברצועה, אמר חבר בקבינט לחדשות עשר כי "אלו רק אמירות ריקות. אף אחד לא מתייחס לזה, גם לא הצבא"

שרים בקבינט המדיני-ביטחוני דוחים היום (שלישי) את הביקורת של שר הביטחון אביגדור ליברמן וטוענים כי דבריו על יציאה למבצע צבאי בעזה הינם בגדר סיסמאות לצרכים פוליטיים פנימיים. השרים הסבירו כי בישיבת הקבינט האחרונה כלל לא נדונה ברצינות האפשרות של יציאה למבצע בעזה ולא התקיימה כל הצבעה. 

"זה לא רציני. ליברמן אמר בקבינט את הדברים לפרוטוקול", אמר שר אחד בקבינט. "בגדול נתניהו מנווט את ישיבות הקבינט על עזה ועושה מה שהוא רוצה. לא באמת התקיים ביום ראשון דיון על יציאה למבצע בעזה. נתניהו סיכם בסוף הישיבה ואמר שנמשיך לעקוב".

 שר הביטחון אביגדור ליברמן באוגדת עזה
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן באוגדת עזה (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 
 
 

שר שני בקבינט היה חריף יותר. "ליברמן מבלבל את המוח", אמר השר השני בקבינט. "זה 100 אחוז פוליטיקה. ליברמן לא הציג לקבינט שום תכנית מבצע. לא שם מפות על השולחן. לא רעיון מבצעי. רק אמירות ריקות. אף אחד לא מתייחס לזה. גם לא הצבא". 

בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס והפנו ללשכת שר הביטחון. מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "חברי הקבינט מכירים היטב את התכניות, שהוצגו בקבינט באופן מפורט, בכתב ובעל פה".

מפגינים פלסטינים בדרום רצועת עזה
 

מפגינים פלסטינים בדרום רצועת עזה ( רויטרס)

 

"לא כולם בקבינט שותפים לדעתי"

אתמול אמר ליברמן בריאיון לעיתונאי בן כספית בכנס המנהיגים של "מעריב" כי "הגישה שיכולה להיות הסדרה היא נאיבית. דעתי כשר הביטחון היא שאין לנו ברירה אלא להנחית על חמאס את המכה הכי חזקה שאנחנו יכולים. גם במחיר של הידרדרות לעימות כולל". הוא הודה כי "לא כולם בקבינט שותפים לדעתי". 

היום אמר ליברמן: "כרגע צריך לקבל החלטות ואני מקווה שהקבינט יקבל החלטות". הוא שב והבהיר כי "הדרך היחידה היא מכה הכי קשה על חמאס. מכה קשה תוכל להערכתי להביא לנו חמש שנים של שקט".