ביתי הוא מבצרי? מכבי ת"א תנסה להחזיר את ההרתעה להיכל

הצהובים מקווים לא להפסיד באולם הביתי, אך משימת ההגנה הראשונה תהיה מול הקבוצה החזקה ביבשת. נגד קו אחורי קטלני – דווקא יכולת הגבוהים היא המפתח לניצחון • כדור מהצד

מכבי תל אביב תפגוש הערב (שלישי) בהיכל "מנורה מבטחים" את הקבוצה החזקה באירופה, צסק"א מוסקבה, למפגש שתמיד מבטיח אווירה חמה ביותר. לאחר בשנה שעברה הפסידו הצהובים שש פעמים באולמם הביתי, השנה ינסו ספאחיה וחניכיו להחזיר את ההרתעה ולא לאבד נקודות מיותרות בישראל. להרתעה הביתית, במיוחד לקבוצה כמו מכבי, יש חלק חשוב במשחקי הבית - בעיקר במשחקים נגד הקבוצות שאיתם היא צפויה להיאבק על כרטיס להצלבה. אולם, כדי להחזיר את ההרתעה, על שחקני האלופה לכל הפחות להוות הערב יריב ראוי לאדומים ממוסקבה.

שלושה מההפסדים הביתיים אשתקד היו דחוקים ביותר, לקבוצות די חזקות. שניים מהם היו תבוסות מיותרות מול קבוצות בינוניות, ואחד היה אולי בלתי נמנע - נגד הרוסים כמובן. כלומר, לפחות חלק מההפסדים הללו לא היו מחוייבי המציאות, וכדי לשמור על סיכויים ריאליים לסיים בין 8 הגדולות, מכבי תצטרך השנה להימנע מהפסדים מיותרים. עם זאת, יש לזכור כי בין היתר, השיגו הצהובים בשנה שעברה ניצחונות מרשימים בהיכל, על ריאל מדריד ופנרבחצ'ה, כך שאין סיבה להרים ידיים עוד לפני תחילת המשחק.

טאריק בלאק מטביע
 

טאריק בלאק מטביע (אלעד גולדשטיין)

 

צסק"א, שסיימה בשנה שעברה את שלב הבתים במקום הראשון בפער ניכר אך הופתעה בחצי הגמר על ידי האלופה ריאל מדריד, היוותה בעבר יריב שקול למכבי, אולם כבר שנים שהיא מטאטאת אותה ללא מאמץ משחק אחרי משחק. בשנה שעברה זה נגמר ב-15 הפרש ברוסיה וב-20 בישראל. הצהובים יגיעו למפגש לאחר הפסד מאכזב אך מעודד במידה, לאור היכולת הטובה שהציגו ברוב שלבי ההתמודדות נגד פנאתינייקוס, וצסק"א תבוא לתל אביב לאחר שהביסה בקלילות מפחידה את ברצלונה.

ווילבקין, נקודת האור העיקרית נגד היוונים, עלול להתקשות בהתמודדות עם הקו האחורי הטוב באירופה, שכולל שניים מהשחקנים המסוכנים ביבשת - ננו דה קולו וסרחיו רודריגס. זאת, במיוחד לאור העובדה כי פארגו לא ישחק הערב ועלול להיעדר לזמן ממושך. לכן, המפתח של מכבי יהיה דווקא שחקני הפנים.

עוד מוקדם לצאת בהצהרות, אך נראה שלאחר שנים של אכזבות בתחום, המאמן נבן ספאחיה פגע השנה בגדול כשהחתים את טאריק בלאק. אקס יוסטון הוכיח עד כה יכולת גבוהה, ובעזרת האתלטיות, שמפצה על כך שהוא נמוך יחסית לשחקן פנים, נראה שהוא מסוגל להתמודד עם נפילי היבשת.

גם אובראיינט מראה ניצוצות של התאקלמות בישראל, ואם למכבי תל אביב יש תקווה מול צסק"א מסוקבה, היא הסיכוי של השניים להתמודד עם שחקני הפנים הנמוכים של הרוסים – האנתר אותלו וקייל היינס, ולמנוע מהגארדים הזריזים של האדומים נקודות קלות בצבע. נוסף על כך, יכולת החסימה של שחקני הפנים חשובה במיוחד, לאור העובדה כי דה קולו הוא שחקן העונשין הטוב בהיסטוריה של המפעל, ועבירה עליו בזמן זריקה דינה כנקודות קלות.