מחאת הנכים: המפגינים חסמו את הכניסה למשכן הכנסת

פעילי ארגון "נכים הופכים לפנתרים" הגיעו לפתיחת מושב החורף והתייצבו בכניסה במחאה על גובה קצבת הנכות. לפני כשבועיים חסמו המפגינים את צומת עזריאלי ומחלף השלום

מחאת הנכים: פעילי ארגון "נכים הופכים לפנתרים" חסמו הבוקר (שני), עם פתיחת מושב החורף, את הכניסה לכנסת. בעקבות פעולתם, הכניסה התאפשרה רק דרך הכניסה האחורית של בית משפט העליון. הנכים דורשים לשוב למשא ומתן על הגדלת קצבאותיהם.

לפני כשבועיים חסמו פעילי הארגון את הכניסה לחניון קריית הממשלה בתל אביב, את צומת עזריאלי, את מחלף השלום לשני הכיוונים, את רחובות קפלן ודרך בגין, ומנעו את כניסתם של מאות כלי רכב לחניון. לאחר כשלוש שעות פינו המפגינים את הצומת וכל הרחובות נפתחו לתנועה.

 הפגנת הנכים מול משרד האוצר
 

הפגנת הנכים מול משרד האוצר (אלחנן אהרון)

 

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם", אמר אז על חסימות הכבישים הבוקר: "צר לי שפעם אחר פעם קבוצה קטנה ואלימה של נכים פוגעת בציבור ושוחקת את תמיכתו, שהשגנו בדם ויזע לאורך שלוש וחצי שנים של מאבק עיקש ואחראי. למרות הכל, בסוף יהיה כאן טוב".

לפני כחודש הפגינו הנכים בעזרת שני כלי רכב וחסמו את השער המהיר בכניסה לנמל התעופה בן גוריון, אולם כעבור זמן קצר, כל הכניסות נפתחו שוב לתנועה.