יורש על גלגלים: בנו של מיכאל שומאכר ממשיך את שושלת המרוצים

חמש שנים אחרי שהקריירה המפוארת של אביו נגדעה בתאונת סקי, מיק שומאכר תפס את מקומו בדוכן המנצחים בתחרות פורמולה 3. זאת, 28 שנים לאחר שהאב קטף את התואר בדרך לתהילה

מיק שומאכר בן ה-19, בנו של נהג המרוצים האגדי מיכאל שומאכר, התברך גם הוא בכישורי המסלול של אביו המפורסם. שלשום (שבת) הוא זכה באליפות הראשונה שלו בטורניר אירופה 2018 בפורמולה 3, אליפות לצעירים שבה זכה אביו בשנת 1990.

אותה זכייה היסטורית של שומאכר האב סללה את הדרך להפיכתו לאלוף המרוצים הטוב ביותר בתחומו בכל הזמנים, עם שבע זכיות באליפות העולם בפורמולה 1. לפני חמש שנים, מסלול הקריירה המבטיח של מיכאל נגדע במפתיע בגיל 45 – בעקבות תאונת סקי טראגית.

מיק שומאכר, בנו של מיכאל שומאכר
 

מיק שומאכר, בנו של מיכאל שומאכר (חדשות עשר)

 

מאז, מיכאל לא נצפה בציבור. הוא היה בתרדמת מלאה במשך חודשים ארוכים, ולאחר שיקום בבית חולים חזר לביתו בשווייץ, שם המשפחה שומרת על סודיות מלאה בנוגע למצבו. לפני שנתיים דווח כי הוא אינו מסוגל ללכת או אפילו לעמוד.

מיק, שראה בגיל 14 את אביו מתרסק על סלע ונפצע קשה, מעריץ את אליל המסלול שלא פחד לנסוע במהירות של עד 370 קמ"ש, עד כדי כך שהוא חוזר למסלולים שבהם הפך אביו לאלוף – ובשנה שעברה אפילו זכה לנסוע ברכב הבנטון המפורסם שלו.