,

ליברמן לאילון: "לא לוחץ את היד לרמאים ולשקרנים"

אחרי שהעיד כי שר החוץ לשעבר, המואשם במרמה והפרת אמונים, אמר לו למנות את זאב בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה, דני אילון ביקש להבהיר כי אין לו סכסוך אישי עם ליברמן וכי הוא מוכן ללחוץ את ידו. ליברמן התפרץ לעברו בזעם: "אפילו אל תעיז", אילון הגיב: "שמענו עליך"

עימות לא דיפלומטי: שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן התעמת היום (רביעי) בבית משפט השלום בירושלים עם מי שהיה סגנו, דני אילון, בשל עדותו של השני בפרשת השגריר. "אני לא לוחץ את היד לא לרמאים ולא לשקרנים - אל תעיז אפילו", התפרץ השר לשעבר לעבר אילון, שהגיב: "שמענו עליך".

 

הדברים הקשים נאמרו לאחר שאילון הסביר כי אין לו בעיה ללחוץ את ידו של מי שהיה הממונה עליו במשרד החוץ. "אין לי סכסוך עם ליברמן", הוא אמר.

 

חילופי הדברים נאמרו בזמן שאילון עמד על הדוכן והעיד. אבל עוד עם הגעתם לבית המשפט השניים נהגו בקרירות כשלא החליפו ברכות שלום. "אני מגיע להגיד את האמת", הצהיר אילון עם הגעתו, בעוד שליברמן העדיף לדבר דווקא על כדורגל, ולהתייחס למשחק בין ברצלונה לבאיירן מינכן, שנערך אמש במסגרת ליגת האלופות. כשנשאל אילון איך זה לפגוש את ליברמן הוא אמר: "תמיד שמחתי לפגוש את ליברמן, וגם היום".

 

העימות היון בין ליברמן ואילון הוא שיאו של מערכת יחסים פוליטית ואישית שידעה עליות ומורדות לאורך השנים. לפני ארבע שנים וחצי גייס ליברמן את אילון למפלגת ישראל ביתנו ושילב אותו ברשימה לכנסת. בהמשך הוא מינה אותו לסגן שר החוץ.

 

הקרע בין השניים הגיע באופן מפתיע כשלפני כחמישה חודשים הדיח ליברמן את את אילון מתפקידו. המהלך הותיר את אילון פגוע, ומאז הוא התבטא באמצעי התקשורת נגד ליברמן במספר נושאים, עד שהיום הוא העיד בבית המשפט נגד מי שמינה אותו ועדותו משמשת בסיס לטענות התביעה נגד ליברמן.

 

אילון: "הודעתי לליברמן שהמינוי עבר והוא הודה לי"

"לפני כינוס הוועדה קרא לי ליברמן לחדרו, ואמר לי לקראת סוף הפגישה שיש למנות את זאב בן אריה לשגריר בלטביה", אמר אילון בעדותו. "כיוון שליברמן הוא מומחה לאזור ברית המועצות לשעבר, הערכתי הייתה שהוא מדבר באופן סמכותי", הוסיף ליברמן.

 

"גם מבחינת היכרותו את האזור זה נראה לי טבעי", המשיך אילון. "מילאתי את רצונו, ולא ידעתי שיש קשר בין ליברמן לבן אריה למעט שעבד בלשכה של ליברמן", הסביר אילון את היענותו.

 

אילון אף דיבר על פגישה שנייה שערך איתו ליברמן לאחר מכן. לדבריו, באותה פגישה נושא בן אריה עלה כבדרך אגב, וליברמן שאל אותו אם הוא זוכר את העניין. "לאחר המינוי הודעתי לליברמן שהמינוי של בן אריה עבר והוא הודה לי", שחזר אילון.